Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] PS3 FAQ - Czyli prawie wszystko na temat Playstation 3

Artykuły i poradnikiPoniżej znajduje się lista szczegółowych poradników, opisów, etc. dostępnych w naszym serwisie. Wszystkie są tak przygotowane, aby bez problemu każdy początkujący mógł sobie z nimi poradzić (choć oczywiście pewien zakres wiedzy "z dziedziny: jak działa komputer" jest niezbędny). W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia naszego forum dyskusyjnego.

Ideą, która nam przyświeca jest propagowanie szeroko pojętej sceny, zabawa swoimi grami i konsolą, a także (co jest chyba najważniejsze) samokształcenie się w tym kierunku - oczywiście z poszanowaniem praw autorskich i etyki.

Autorzy zamieszczonych tu materiałów podobnie jak redakcja serwisu CDRinfo.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone na skutek nieprawidłowego działania oprogramowania, bądź nieumiejętnego się nim posługiwania. Nie odpowiada również za naruszenia praw własności intelektualnej przez czytelników. Co warto jeszcze raz podkreślić: Każdy z artykułów ma charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny!


Uwaga: znajdujące się przy tytułach gwiazdki oznaczają:

Poradnik kierowany do zaawansowanych użytkowników konsoli
Możliwe uszkodzenie konsoli i/lub utrata wszystkich danych na HDD


Poradniki dotyczące firmware:
 • Instalacja Custom Firmware
  Poradnik opisuje w jaki sposób wgrać CFW, sprawdzić sumy kontrolne pliku i ewentualnie wrócić do OFW. Opis na przykładzie CFW 3.55 geohot, ale z powodzeniem można go stosować do nowszych fw, np. 4.xx.

 • Zmiana flagi QA
  Poradnik opisuje w jaki sposób zmienić flagę konsoli z Retail na QA.

 • Odbudowa bazy danych
  Poradnik opisuje w jaki sposób uruchomić konsolę w Recovery Mode i jak odbudować bazę danych XMB.

 • Konwersja konsoli retail w debug
  Poradnik opisuje w jaki sposób skonwertować konsolę retail (sklepową) w debug (deweloperską, a konkretnie w debug station). Obejmuje instalację fw z OtherOS++, wykonywanie obrazu pamięci NAND/NOR, uruchamianie Linuksa, exploitu Mathieulh, odczyt EID0 (eid_root_key), preparowanie obrazu NAND/NOR i ponowne jego wgrywanie do konsoli.

Poradniki dotyczące gier i ich modyfikacji:
Poradniki dotyczące danych użytkownika:
 • Twoja własna kopia zapasowa danych
  Poradnik opisuje w jaki sposób i jakiego rodzaju kopie swoich ważnych danych można wykonać na PS3.

 • Kopiowanie save'ów na PS3 bez użycia Swap Magic i Memory Card Adaptorów
  Poradnik opisujący kopiowanie na PS3 save'ów - a ściślej rzecz ujmując wirtualnych kart pamięci - które mogą być z powodzeniem przenoszone z różnej maści emulatorów jak np. ePSXe wprost do konsoli. Dodatkowo dwie strony poświęcone na opis konwersji z najpopularniejszych formatów obrazów kart i save'ów do formatu wirtualnej karty akceptowanej przez emulator wbudowany w fw PS3.

 • Przepisywanie save'ów
  Poradnik opisuje w jaki sposób odczytać klucze DHK, SFID i jak przepisać save pod innego użytkownika konsoli.

 • Zmiana avatara profilu
  Poradnik opisuje w jaki sposób zmienić avatar użytkownika konsoli i SEN.

Poradniki dotyczące HDD:
 • Sprawdzanie stanu dysku
  Poradnik opisuje w jaki sposób wyjąć, podłączyć do komputera, na co należy uważać i jak sprawdzić stan w jakim znajduje się Twój HDD, odczytując parametry S.M.A.R.T dysku twardego.

 • Sprawdzanie czasu pracy konsoli
  Poradnik opisuje w jaki sposób sprawdzić ile już godzin przepracowała Twoja konsola.

Różne poradniki:
 • Konfiguracja sieci domowej po Wi-Fi
  Poradnik opisuje konfigurację domowej, względnie bezpiecznej, bezprzewodowej sieci. Obejmuje konfigurację routera, systemów operacyjnych Windows, Linux, Mac OS X, iOS i konsol PS3, X360.


CDRinfo.pl
18-IV-2011 / 04-II-2013

Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.