Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] PS3 FAQ - Czyli prawie wszystko na temat Playstation 3

Save-y gier z PSX i PS2Save'y gier z PSX i PS2:
Jak mogę zapisywać gry skoro PS3 nie ma slotów na karty pamięci dla PSX/PS2?

Zapisywać save'y można wyłącznie na wirtualnych kartach (ich obrazach), które tworzy się i przypisuje do slotu w XMB.

W jaki sposób mogę stworzyć obraz takiej karty?

Należy przejść w XMB do "Game" ("Gra") -> "Memory Card Utility (PS2/PS2)" ("Narzędzie Memory Card (PS/PS2)") -> "Create New Internal Memory Card" ("Utwórz nową wewnętrzną Memory Card"). Wybierz rodzaj karty (w zależności od tego w jakiej emulowanej konsoli ma być używana), jej nazwę i zatwierdź "Ok".

W jaki sposób przypisać obraz karty do slotu 1 lub 2?

Należy przejść w XMB do "Game" ("Gra") -> "Memory Card Utility (PS/PS2)" ("Narzędzie Memory Card (PS/PS2)"). Wciśnij na wybranym obrazie karty trójkąt i wybierz opcję "Assign Slots" ("Przypisz gniazda") -> np. "Slot 1" (np. "Gniazdo 1").

Czy można stworzyć obraz większy niż oryg. karty pamięci?

Nie ma takiej możliwości. XMB oferuje jedynie standardowe pojemności, czyli 8MB dla karty do PS2 i 128KB (1Mb) dla karty do PSXa. Wyświetlane wielkości będą nieco mniejsze ze względu na fakt, że nie są brane pod uwagę tablice itd.

Używając managera plików i podmieniając obraz karty "dev_hdd0/savedata/vmc/*.VM2" na większy nic nie da, ponieważ w XMB przedstawiana będzie jako uszkodzona.

Gry zgłaszają brak karty pamięci, czego to jest przyczyną?

Nie wykonałeś obrazu karty lub nie przypisałeś jej do któregoś z możliwych dwóch wirtualnych slotów. Wiele gier na PS2 nie używa drugiego slotu, dlatego warto zawsze przypisać kartę do pierwszego (lub dwa obrazy kart do obu).

Czy mogę zapisywać save'y na prawdziwych kartach podłączonych przez adaptory do portu USB?

Nie. Służą one jedynie do przenoszenia save'ów z prawdziwej karty na wirtualną i vice versa.

Czy mogę kopiować save'y pomiędzy wirtualnymi kartami lub/i na np. pendrive?

Tak.

Czy mogę wgrać save z internetu na wirtualną kartę?

Jeśli save jest w innym formacie niż natywny, obsługiwany przez XMB (*.psv), należy go przenieść na kartę od PSX lub PS2 (jest wiele metod, np. konwersja do formatu *.psu i wgranie go z np. pendrive'a za pomocą uLE) i dopiero potem za pomocą adaptora na PS3. Jeśli jest w *.psv, wystarczy wrzucić save do "dev_usb000/PS3/EXPORT/PSV/", wejść na zakładkę "Game" ("Gra") -> "Memory Card Utility (PS/PS2)" -> "USB Device" ("Urządzenie USB"), wcisnąć trójkąt na wybranym save znajdującym się na pendrive, wybrać opcję "Copy" ("Kopiuj") i docelowy obraz wirtualnej karty.

Jeśli jesteś użytkownikiem dongle'a lub CFW i nie masz ani wstecznie kompatybilnej PS3, ani Memory Card Adaptor, ani save'a w formacie *.psv możesz podmienić lub dodać obrazy kart pamięci w "dev_hdd0/savedata/vmc/".

Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.