Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] PS3 FAQ - Czyli prawie wszystko na temat Playstation 3

Download ContentPlayStation 3 Download Content:
Co to są DLC?

Jest to skrót od Download Content i są to dodatki do gier (najczęściej płatne).

Skąd mogę pobrać DLC?

Kupując w e-sklepie Sony, czyli PlayStation Store. Jeśli już kupiłeś, ale z jakiegoś powodu straciłeś, musiałeś skasować etc, pobrane DLC (tak jak i inne materiały) będą na liście plików skąd możesz ponownie je ściągnąć i zainstalować na konsoli (oczywiście nie płacąc za nie kolejny raz).

Aktualnie to jedyna możliwość, chyba ze znajdziesz udostępniony przez kogoś w internecie bezpośredni link do paczki *.pkg na serwerach Sony, którą trzeba potem ręcznie zainstalować i wygenerować plik licencji.

W jaki sposób aktywować DLC?

Należy wygenerować plik licencji. Firmware robi to sam od razu po kupnie gry. Jeśli jednak zostałeś zbanowany lub z innych powodów nie masz dostępu do SEN, ani nie zarchiwizowałeś wcześniej plików licencji to pozstaje Ci je spreparować. Można użyć pustej ale wówczas trzeba utworzyć dodatkowe konto użytkownika konsoli i mieć w CFW stosowne patche dla ReactPSN, następnie wrzucić je do "/dev_hdd0/home/<numer użytkownika>/exdata/". Ze względu na aspekt piractwa nie napiszę jak.

Jeśli kupiłeś jakieś DLC i chcesz się nim cieszyć na innej konsoli to oprócz importu swojego konta trzeba też skopiować pliki "/dev_hdd0/home/<numer użytkownika>/exdata/act.dat", *.rif, *.edat itp. Plik act.dat będzie przy każdym restarcie konsoli kasowany o ile CFW nie ma stosownych patchy. Na fw DEX, act.dat nie jest potrzebny.

Czy koniecznie muszę instalować patcha?

Zwykle tak ponieważ bez niego DLC działać nie będzie (chyba, że mówimy o DLC, które miały być częścią gry, ale ze "względów biznesowych" zostały z niej wycięte... np. Dead Space).

Zgodziłem się zainstalować, ale ściąga nie jedną lecz kilka!

Tak to normalne, niektóre gry mają po kilka łatek (np. Little Big Planet), które są ściągane i instalowane po sobie.

Gdzie są zapisywane DLC do gier?

Zależy od gry, najczęściej w tym samym folderze co gra np. "dev_hdd0/game/BLES12345/". W XMB przedstawiane jest na zakładce "Game" ("Gra") -> "Game Data" ("Narzędzie danych gier") tytułem gry.

Czy mogę skasować samo DLC nie kasując danych instalacyjnych i/lub łatek?

Zależy od gry, najczęściej nie (tylko niektóre gry wydzielają osobne na nie foldery, np. Little Big Planet, Bioshock 2).

Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.