Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści=TEST=

Artykuły i tutorialePoniżej znajduje się lista szczegółowych tutoriali, opisów, etc. dostępnych w naszym serwisie. Wszystkie są tak przygotowane, aby bez problemu każdy początkujący mógł sobie z nimi poradzić (choć oczywiście pewien zakres wiedzy "z dziedziny: jak działa komputer" jest niezbędny). W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia naszego forum.

Ideą, która nam przyświeca jest propagowanie szeroko pojętej sceny, zabawa swoimi grami i konsolą, a także (co jest chyba najważniejsze) samokształcenie się w tym kierunku - oczywiście z poszanowaniem praw autorskich i etyki.

Autorzy zamieszczonych tu materiałów podobnie jak redakcja serwisu CDRinfo.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone na skutek nieprawidłowego działania oprogramowania, bądź nieumiejętnego się nim posługiwania. Nie odpowiada również za naruszenia praw własności intelektualnej przez czytelników. Co warto jeszcze raz podkreślić: Każdy z artykułów ma charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny!


Artykuły związane z nagrywaniem kopii gier:
 • Kopiowanie gier na PSX/PSOne
  Tutorial poświęcony kopiowaniu swoich oryginalnych gier za pomocą najpopularniejszych programów do kopiowania płyt (innymi słowy: jak skopiować płytę z Libcrypt-em). Jako ciekawostkę przygotowałem również opis, jak się rozprawić z już zabezpieczoną (choć czym to nie wiem) kopią.

 • Kopiowanie gier na PS2
  Tutorial poświęcony kopiowaniu swoich oryginalnych gier za pomocą najpopularniejszych programów do kopiowania płyt. Zarówno dla nośników CD jak i DVD5/9. W przypadku Gran Turismo 4 polecamy nasz tutorial - niestety ta gra, jako jedyna wymaga dodatkowej gimnastyki.

 • Kompilacja MultiDVD
  Tutorial opisujący w jaki sposób przygotować kompilację zawierającą kilka gier lub programów na jednej płycie.

 • Przenoszenie gier CD na DVD
  Tutorial opisujący w jaki sposób przenieść grę, oryginalnie wydaną na CD na nośnik DVD.

 • Przygotowanie kopii gry do gry Online
  Tutorial opisujący w jaki sposób odczytać numer DNAS z oryginalnej gry i w jaki sposób spatchować nim swoją kopię.

 • Wypaliłeś i nie działa?
  Krótki FAQ poświęcony przyczynom nie działającej kopii.

Artykuły związane z uruchamianiem kopii gier:
 • Exploit M.R.Browna
  Tutorial poświęcony exploitowi, dzięki któremu można uruchamiać gry i programy bez montażu modchipa i użycia Swap Magic.

 • Swap Magic FAQ
  FAQ poświęcony niezwykle popularnemu programowi Swap Magic - czyli zbiór najpopularniejszych pytań związanych z wadami, zaletami jak i kłopotami ze Swap Magic.

 • Uruchamianie kopii gier z PSX na Swap Magic
  Jak sama nazwa wskazuje, tutorial opisujący w jaki sposób uruchomić kopię gry na PSXa za pomocą Swap Magic.

Artykuły związane z homebrew i zabawą grami:
 • Nagrywanie programów dla PS2
  Tutorial poświęcony nagrywaniu na płytę CD lub DVD programów dla PS2, a więc przygotowanie gotowego do wypalenia obrazu i pliku system.cnf.

 • Pakowanie programów
  Tutorial opisujący w jaki sposób zmniejszyć rozmiar programu. Szczególnie istotne dla ludzi uruchamiających aplikacje z karty pamięci.

 • Uruchamianie programów z Memory Card
  Tutorial poświęcony uruchamianiu programów w trybie DEV1 jak i za pomocą Swap Magic. Dodatkowo, dziś już bardziej jako ciekawostkę, tutorial opisujący program BM Manager.

 • Konwersja z NTSC na PAL
  Tutorial poświęcony konwersji obrazu z NTSC na PAL. Oczywiście zmiana tyczy się wyłącznie wyświetlanej rozdzielczości i przesunięcia ekranu - klatek od tego ani nie ubędzie, ani tym bardziej nie przybędzie.

 • Zmiana Boot Screenu
  Tutorial poświęcony zmianie bootscreenu (loga PlayStation, jak i wyświetlanego niżej tekstu licencji.

 • Odtwarzanie DivX na PS2
  Tutorial poświęcony odtwarzaniu filmów i muzyki na PS2 za pomocą dwóch programów: Simple Media System jak i Reality Media Player.

 • Konwersja audio i wstawek FMV
  Tutorial poświęcony konwersji natywnych formatów Audio/Video na *.m2v i *.wav.

 • Aspekty patchowania gier
  Tutorial poświęcony przygotowaniu swojego patcha jak i patchowaniu gier (*.ppf i *.exe).

Artykuły związane z Save'ami:

Artykuły związane z Hardware:


! UWAGA !

Jako, że PS2 jest wstecznie kompatybilna, polecam również przejrzeć artykuły (jaki i cały FAQ) dedykowane "szarakowi", czyli PSX/PSOne.


- Berion [01.08.07]


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: