Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści=TEST=

Kable i padyPady:
 • "Czy mogę podłączyć pada z PSXa/PSOne/PS2 do dowolnego modelu PlayStation 2?"
  Tak, pady zarówno cyfrowe, analogowe, Dual Shock (z PSXa i z PSOne) i Dual Shock 2 pasują do każdego modelu - przynajmniej te oryginalne ;]. Niektóre gry jak np. Burnout 3, wykrywają wyłącznie oryginalne Dual Shock 2, dlatego też jeśli już kupować drugiego pada to najlepiej oryginalny DS2.

 • "Jaki pad jest najlepszy?"
  Zdecydowanie oryginalny Dual Shock (obojętnie DS czy DS2). Zwykły pad analogowy nie posiada wibracji, a same gałki są wklęsłe, zaś cyfrowy to zwyczajny pad bez gałek i bez wibracji. Nieoryginalnych/nielicencjonowanych padów nie polecam gdyż ja zawsze miałem z nimi problemy (niekompatybilność, częste usterki itd.).

 • "Jak rozpoznać czy mój Dual Shock 2 jest oryginalny?"
  Oryginalne Dual Shock 2 mają kabel długości rzędu 1.45m i nieco większą dwójkę od pozostałych liter przy napisie DS, na "tylnej ścianie" pada.

 • "Jak rozpoznać używanego "analoga"/DS/DS2?"
  Używane pady mają często drobną, acz wyraźną, półkolistą rysę wokół lewej gałki analogowej (lewej się zdecydowanie częściej używa, stąd wyżłobienie od jej krawędzi). Gałki nie są "sztywne", nie wracają samoczynnie do pozycji pionowej. W przypadku "analoga" ślady wytarcia symboli ("kółko", "kwadrat", "trójkąt" i "iks").

 • "Kabel od mojego pada się dziwnie skręca, czy to jest normalne?"
  Trudno jednoznacznie powiedzieć czy to jest normalne. W każdym razie zauważyłem, że mój oryginalny DS2 "zaczął się skręcać" po kilku sesjach w stare Wormsy, gdzie z kolegami co turę, wymienialiśmy się padami.Gniazda i kable:
 • "Co to jest SCART?"
  Z francuskiego "Syndicat des Constructeurs d'Appareils Radiorécepteurs et Téléviseurs" (Stowarzyszenie Producentów Odbiorników Radiowych i Telewizyjnych) zwane także Peritel lub Euro. Jest to złącze, które łączy konsolę z telewizorem kablem composite.


 • "Co to jest kabel RGB?"
  Podobnie jak "eurozłącze" (SCART), służy do połączenia konsoli z telewizorem - oferuje za to znacznie lepszą jakość obrazu niż standardowy kabel.


 • "Czy mogę podłączyć PS2 do monitora?"
  Można poprzez kartę TV w komputerze, poprzez urządzenie VGABox lub przejściówkę na VGA (z tym, że gra musi wspierać tryb progresywny, czyli brak przeplotu obrazu lub taki tryb musi być wymuszony przez modchip). W pierwszym przypadku jakość jest tragiczna (rozmycie obrazu), w drugim i trzecim dają się we znaki "zęby".

 • "Czy mogę podłączyć PS2 do telewizora plazmowego lub LCD?"
  Tak, efekt będzie porażający i to niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Obraz na takim TV jest nienaturalnie rozciągnięty, rozmyty etc. (upscalling).


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: