Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści=TEST=

Memory CardMemory Card:
 • "Czy mogę zapisać stan gry na HDD lub Pendrive?"
  Na konsoli, na której nie masz możliwości uruchomienia niepodpisanego kodu nie ma takiej możliwości (pomijając FFXI, które umożliwia save na dysku twardym). Niedawno powstał emulator modułu MCSIO, który potrafi skutecznie oszukać konsolę, zapisując save na obraz karty pamięci, znajdujący się na dysku lub pamięci przenośnej. Wkrótce przygotuję stosowny tutorial. :)

  Druga możliwość to przeniesienie save'a na jeden z ww. nośników, np. wykorzystując świetny, scenowy i niezawodny manager plików jakim jest uLELF w ten sposób) lub inne komercyjne programy (np. AR Max).

 • "Czy mogę zapisać stan gry z PSXa na PS2MC?"
  Nie, możesz jedynie przekopiować save z PSXMC na PS2MC. Obie karty są zupełnie inaczej zbudowane.

 • "Czy mogę zapisać stan gry z PS2 na PSXMC?"
  Sytuacja taka jak w pytaniu powyżej (tak swoją drogą, przecież PSXMC ma tylko 128KB, więc jak Ty to sobie wyobrażasz?).

 • "Jaką kupić kartę pamięci?"

  • dla PSX/PSOne:
   Najlepiej oryginalną, czyli Sony'owską 1Mb. Podróbki mogą nie być widoczne w browserze! Jeśli chcesz kupić kartę "wieloblokową" (czyli więcej niż 15 bloków), jak ognia należy się strzec memorek stosujących kompresję save'ów - takie karty często sprawiają kłopoty (kasowanie stanów gier, błędy w zapisie etc.) - jeśli koniecznie chcesz kupić taka kartę zainteresuj sie tylko tymi, które umożliwiają przełączanie się pomiędzy sektorami po 15 bloków.

  • dla PS2/PS2Slim:
   Bezwzględnie oryginalną 8MB. Z kartami innych firm bywają różne kłopoty - znikanie save'ów, znikające wolne miejsce, pojawianie się corrupted data, uszkadzanie danych, brak możliwości zapisu, nierozpoznawanie przez gry karty itp.

 • "Jak rozpoznać oryginalną PS2MC?"
  Rynek został nimi dosłownie zalany. Obecne podróbki pakowane są w identyczne opakowania, posiadają hologramy (!), mają nawet instrukcje i naklejki takie jak w oryginalnych produktach. Wszystkie karty pamięci, które mają większą pojemność od ośmiu MB to stu procentowe podróbki - Sony produkuje wyłącznie MC 8MB.

 • "jak uruchamiać programy z Memory Card?"
  Polecam ten artykuł.Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: