Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści=TEST=

Gry i ich kopieGry i ich kopie:
 • "Czy mogę grać na kopiach na konsoli nieprzerobionej?"
  Kopie można uruchamiać za pomocą programu Swap Magic, jednak zdecydowanie odradzam to rozwiązanie z kilku powodów:

  • Część gier potrzebuje tzw. swapfixów (do pobrania np. stąd), którymi trzeba patchować obrazy przed wypaleniem.
  • Gry, których TOC przekracza TOC Swap Magica trzeba podmieniać z oryginalną grą (tzw. odświeżanie TOC), a dopiero potem na kopię.
  • Brak możliwości uruchomienia kopii na DVD9 (np. Star Ocean 3, serie God of War, Xenosaga, Kessen itp).
  • Wyciąganie tacki napędu, które z czasem uszkadza jej mechanizm lub w nowszych modelach, czyli Slim, potrzeba montowania blokad czujników otwierania klapki (niektóre uniemożliwiają grę przy zamkniętej "pokrywie").

  Po więcej szczegółowych informacji, odsyłam do naszego FAQ, traktującego o Swap Magic. Przed ewentualnym zakupem koniecznie zalecam zapoznanie się z częścią dotyczącą problemów związanych z tym programem!

  Druga metoda, która wydaje mi się tańsza i znacznie lepsza to korzystanie z Exploita, przygotowanego przez Marcusa R. Browna. Co prawda nadal trzeba się gimnastykować ze swapowaniem płyt, ale za to znikają wszystkie problemy związane z patchami itp.

 • "W jaki sposób mogę skopiować swoją oryginalną grę?"
  Polecam nasze tutoriale, zarówno dla CD jak i DVD.

 • "Skopiowałem Gran Turismo 4 i nie działa"
  Gra sprawdza czy druga warstwa jest na PTP, jeśli jest to OTP, konsola się zawiesi. Polecam nasz tutorial.

 • "Wypaliłem płytę i konsola jej nie czyta"
  Polecam nasz FAQ, w którym wyjaśnione są chyba wszystkie aspekty tego zagadnienia.


 • "Konsola nie czyta mi oryginalnej gry"
  Jeśli gra jest na płycie DVD5 (SL), a konsola radzi sobie z resztą gier na tym nośniku, płytę należy oddać do sklepu z reklamacją - logiczne.

  Jeśli gra jest na płycie DVD9 (DL), problemy mogą wynikać ze słabego lasera w konsoli lub po prostu brudnej (zakurzonej) soczewki. W takim wypadku polecam ją przeczyścić wraz z prowadnicami.

 • "Czy mogę grać Online na kopii?"
  Tak, choć należy wyłączyć modchip (o ile posiada funkcję disable), a spatchowaną poprawnym DNAS kopię gry, uruchomić za pomocą Swap Magic lub exploita M.Browna. Niektóre modchipy posiadają funkcję Sleep, dzięki której ponoć można bez obaw grać w sieci (po zabootowaniu kopii modchip się samoistnie wyłącza).

 • "Czy mogę przerobić grę z CD na DVD?"
  Tak, choć nie zawsze jest to proste. Jeśli mimo zmiany media flag, w każdym pliku *.img, *.elf-ie (moduły *.irx to też *.elf-y!) gra nadal się nie bootuje, prawdopodobnie gdzieś jest zapisana tablica z LBA poszczególnych plików, którą trzeba odpowiednio wyedytować względem nowego, docelowego nośnika. Polecam nasz tutorial.

 • "Czy mogę w jakiś sposób zmienić logo Playstation i Playstation2?"
  Tak, polecam nasze tutoriale. Zarówno dla gier z PSXa jak i gier dla PS2.

 • "W jaki sposób mogę rozpoznać czy gra jest oryginalna?"
  Polecam zapoznać się z naszym artykułem (PSX, PS2CD, PS2DVD).

 • "ściągnąłem grę z internetu, co dalej?"
  Dalej należy niezwłocznie udać się do sklepu w celu zalegalizowania kopii... Tego typu pytania NIE są mile widziane. Jeśli ukradłeś grę i nie wiesz co z nią zrobić (vide dziesiątki woluminów, rozpakowanie *.iso czy też hasła na archiwa) to jest to już tylko i wyłącznie Twój problem. Redakcja CDRinfo.pl nie wspiera piractwa i na pewno nie będzie pomagać użytkownikom z problemami z pirackim oprogramowaniem.

 • "Skąd mogę ściągać gry?"
  Z internetu? Polecam wszelkiego rodzaju aukcje internetowe takie jak ebay czy allegro - różnica w cenie może być naprawdę spora, nawet rzędu 50%... Tak, zgadza się, to była ironia. Oczywiście wiem co miałeś na myśli, ale podobnie jak w pytaniu powyżej, nie wspieramy piractwa i takich informacji nie udzielamy.

 • "Czym się różni tzw. pirat od backupu?"
  Różnica pomiędzy piracką kopią, a kopią bezpieczeństwa - jest, owszem, ale natury czysto etycznej. Kopia bezpieczeństwa to kopia z Twojej oryginalnej gry, która stoi na półce.Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: