Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści=TEST=

MultimediaMultimedia:
 • "Czy mogę obejrzeć film VCD/SVCD?"
  Niestety nie ma takiej możliwości. Po sieci krąży program PS2 VCD-DivX Player, ale to nic innego jak zwykły fake.

 • "Czy mogę obejrzeć film DVD-Video?"
  Tak, naturalnie. PS2 automatycznie bootuje takie płyty (nawet ich kopie na "gołej" konsoli!). Dodatkowo, jeśli masz w PS2 modchip, nie musisz się martwić o blokady regionalne.

 • "Czy mogę obejrzeć film DivX?"
  Tylko i wyłącznie dzięki programom homebrew, takim jak np. Simple Media System czy Reality Media Player. Więcej szczegółów w naszym tutorialu. Niestety jest z tym związany szereg ograniczeń:

  dla Swap Magic:

  • Film na CD nie może przekraczać 650MB. Inaczej przy odczycie kolejnego sektora film się "zawiesi". Co jest logiczne, napisy do niego również nie mogą znajdować się po tej wartości - nie zostaną wczytane.
  • Film na DVD nie może przekraczać 3.2GB. Analogicznie jak powyżej.
  • Wyżej wymienione ograniczenia można obejść odświeżając TOC.
  • Po wczytaniu programu (np. SMS) z płyty i włożeniu kolejnej (np. zwykłego ISO9660 z filmami) nie zostanie wykryta. Napęd PS2, weryfikuje nośnik za każdym razem kiedy podmienimy go wciskając eject i robi to tylko jeden raz.
  • Po uruchomieniu programu z HDD, MC lub Mass i włożeniu płyty z samymi filmami nie zostanie ona wykryta (chyba, że na płycie znajdą sie foldery VIDEO_TS i AUDIO_TS, tym samym oszukując napęd, że ma do czynienia z DVD-Video).

  dla Modchipa

  • Jeśli modchip nie potrafi wymusić na napędzie, rozpoznawania każdej płyty jako PS2CDVD to po wczytaniu programu (np. SMS) z płyty i włożeniu kolejnej (np. zwykłego ISO9660 z filmami) nie zostanie wykryta.
  • Jeśli modchip posiada funkcję Sleep Mode, po uruchomieniu programu (z dowolnego medium) i włożeniu płyty z samymi filmami nie zostanie ona wykryta (chyba, że na płycie znajdą sie foldery VIDEO_TS i AUDIO_TS, tym samym oszukując napęd, że ma do czynienia z DVD-Video).

  Tyle w teorii. W praktyce Sleep Mode różnie działa, w zależności od modchipa i jego fw. Podobnie ze Swap Magic-kiem, którego nie używam - dlatego też - podobno bootując SMSa za jego pomocą z memorki lub pendrive'a, każda płyta która zostanie włożona do konsoli zostanie rozpoznana przez program. Czy jest to prawda, a jeśli tak to dlaczego napęd "przepuścił" nośnik, tego nie wiem. Choć ja bym to raczej włożył między bajki.

  Zdaję sobie sprawę, że cały ten akapit może ogłupić początkującego, ale tak to właśnie wygląda i naprawdę prościej się już tego wytłumaczyć chyba nie da. Jedyny sposób gwarantujący, że płyta z filmem zostanie rozpoznana przez napęd to albo przygotować kompilację zgodną z PS2CDVD, albo "oszukane DVD-Video" (ale wówczas trzeba wcześniej uruchomić SMS lub RMP z jakiegokolwiek medium).

 • "Jaki jest najlepszy program do odtwarzania DivX?"
  Absolutnie poza konkurencją jest Simple Media System (tudzież opierający się na jego kodach źródłowych Argon). Obsługuje najwięcej kodeków, mało waży, ma proste w obsłudze i przyjemne dla oka GUI.  Drugi, którego zresztą nie polecam to Reality Media Player Pro. Brzydki, toporny w obsłudze, przestarzały, nie rozwijany i obsługujący niewiele kodeków.

 • "Czy mogę słuchać muzyki na płytach CD-Audio?"
  Tak, są automatycznie rozpoznawane przez każdy model PS2.

 • "Czy mogę słuchać muzyki w formacie *.mp3?"
  Podobnie jak w przypadku Divx, należy się zaopatrzyć w program zdolny do ich odtworzenia, taki jak np. Simple Media System czy też Reality Media Player. Istnieje również szeroka gama programów, specjalnie dedykowanych temu formatowi, jednak wyżej wymienione spisują się równie dobrze, a nawet lepiej. Wszystkie ograniczenia i zasady rządzące się Divx są adekwatne i dla *.mp3, *.ogg itd.

 • "Czy PS2 mogę obsługiwać pilotem?"
  Tak, są zarówno licencjonowane jak i nielicencjonowane produkty. Niestety modele poniżej V10 nie posiadają portu IR (czyli podczerwieni). Na zdjęciach poniżej port IR wczepiany w gniazdo pada i oryginalny pilot.Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: