Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[XBX] Podstawowe informacje o konsoli

Gry i ich kopieGry i ich kopie:
 • "Czy mogę grać na kopiach na konsoli nieprzerobionej?"
  Tak jak na X360, tak i do Xboxa powstały dwa biosy do modeli LG (by The Specialist) i Samsunga (by Commodore4Eva), które to pozwalają na uruchamianie kopii (homebrew niestety nie). Bios do LG nigdy nie został upubliczniony.

 • "W jaki sposób mogę skopiować swoją oryginalną grę?"
  Tradycyjnymi metodami, oryginalnego nośnika nie da się skopiować w standardowym napędzie na PC, ponieważ odczyt płyty zakończy się na ostatnim sektorze DVD-Video. Aby skopiować taki nośnik najprościej jest skopiować pliki z napędu konsoli bezpośrednio na PC (połączenie FTP). Zbudować z tych plików obraz i dopiero wypalić na płytę.

  Drugi sposób to wgrać Kreon firmware do jednego z dwóch modeli napędów Samsunga (SH-D162C i SH-D163A). Nie posiadam, ani nie miałem do czynienia z tymi napędami. Wydaje mi się jednak, że na tym biosie napęd nie będzie rozpoznawał pierwszej sesji z DVD-Video (CDFS) tylko drugą z tzw. XDVD (XDFS) lub będzie widział obie, a co za tym idzie i programy do kopiowania płyt.

  Trzecia i ostatnia metoda to podmiana dowolnej płyty DVD9 (lub DVD5 ze spreparowanym TOC wielkości DVD9) na oryginalny nośnik w napędzie (ręcznie oczywiście), zaraz po tym jak zostanie odczytany TOC (a tym samym płyta się zatrzyma). Pozostaje już tylko określić zakres zczytywanych sektorów i czekać aż program zakończy budować obraz.

 • "W jaki sposób mogę skopiować swoja kopię?"
  Polecam nasz tutorial.

 • "Wypaliłem płytę i konsola jej nie czyta"
  Niektóre modele napędów mają problemy z DVD DL, DVD+R i CD-R. Staraj się wypalać na markowych DVD-R. Polecam Verbatim DVD-R Advanced Azo od MCC.

 • "Konsola nie czyta mi oryginalnej gry"
  Winą jest porysowany nośnik lub słaby napęd. Jeśli w konsoli był wymieniany napęd na PC-towy, do którego nie był wgrany bios z oryg. (tylko LG) to niestety oryginalnych płyt czytać nie będzie.

 • "Czy mogę grać Online na kopii?"
  Tylko jeśli masz firmware od C4E w napędzie Samsunga. Oczywiście modchip etc. musi być wyłączony (w przeciwnym razie dostaniesz bana na ID konsoli).

 • "Czy mogę przerobić grę z CD na DVD?"
  Gry dla Xboxa wydawane są wyłącznie na nośnikach DVD9 (DVD DL). Jeśli chcesz przerzucić swoją kopię na DVD5 to po prostu wypal jej obraz na płytę DVD5. Niektóre gry jednak zajmują grubo ponad 4.3GB i takie też trzeba najpierw zRIPować (np. Conker - Live & Reloaded, Halo 2).

 • "Czy mogę uruchomić grę NTSC na konsoli PAL (i vice versa)?"
  Tak, ale trzeba skorzystać z programu Enigmah Video Mode Switch.

 • "W jaki sposób mogę rozpoznać czy gra jest oryginalna?"
  Polecam zapoznać się z naszym artykułem.

 • "ściągnąłem grę z internetu, co dalej?"
  Dalej należy niezwłocznie udać się do sklepu w celu zalegalizowania kopii... Tego typu pytania NIE są mile widziane. Jeśli ukradłeś grę i nie wiesz co z nią zrobić (vide dziesiątki woluminów, hasła na archiwa) to jest to już tylko i wyłącznie Twój problem. Redakcja CDRinfo.pl nie wspiera piractwa i na pewno nie będzie pomagać użytkownikom z problemami z pirackim oprogramowaniem.

 • "Skąd mogę ściągać gry?"
  Z internetu? Polecam wszelkiego rodzaju aukcje internetowe takie jak ebay czy allegro - różnica w cenie może być naprawdę spora, nawet rzędu 50%... Tak, zgadza się, to była ironia. Oczywiście wiem co miałeś na myśli, ale podobnie jak w pytaniu powyżej, nie wspieramy piractwa i takich informacji nie udzielamy.

 • "Czym się różni tzw. pirat od backupu?"
  Różnica pomiędzy piracką kopią, a kopią bezpieczeństwa - jest, owszem, ale natury czysto etycznej. Kopia bezpieczeństwa to kopia z Twojej oryginalnej gry, która stoi na półce.

Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/ssd1/html/IncPhp/html/ReklamaArtykulyLewa.php:40) in /mnt/ssd1/plikiDoAdmina/class/artykul.class.php on line 809