Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[XBX] Podstawowe informacje o konsoli

Auto-InstallerAuto-installer:
 • "Co to jest Auto-Installer?"
  Jest to nic innego jak zestaw skryptów, które wykonuje dashboard. Nie każdy dash posiada takie funkcje. Osobiście znam tylko Evoxa i UnleashX - są to jedyne dwa dashe, na których bawiłem się w pisanie AI (Auto-Installerów).

 • "Do czego służy?"
  Jak już wcześniej wspomniałem, AI wykonują operacje, określone przez autora skryptu np. "kopiuj plik xxx z partycji D:\ na partycję G:\ do folderu yyy", a wszystko to w menu pod enigmatyczną nazwą np. "Instaluj dashboard Zdzicha". ;) Oczywiście to tylko marny przykład, AI nie tylko wykonują operacje na plikach (kopiowanie, kasowanie, przenoszenie, pakowanie, rozpakowywanie itd.), potrafią formatować dysk, partycjonować, uruchamiać aplikacje, flashować kości z biosem (na modchipie/tsopie) etc. czyli wszystko to co potrafi dany dashboard, na którym opiera się Auto-Installer.

 • "Czy mogę samemu napisać AI?"
  Tak, jak najbardziej tak. Spójrz na allegro ile ludzi sprzedaje swoje (lub cudze...) auto-installery. Do tego nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy.

 • "Od czego zacząć?"
  Najlepiej od zaopatrzenia się w prosty edytor tekstowy (broń Boże M$ Word itp. wynalazki, a więc dowolny edytor tekstowy, który nadgorliwie nie wstawia miliona "dziwnych znaków" - ANSI only). Innymi słowy: wystarczy zwykły windowsowy notatnik.

  W zależności od dasha, musisz poznać zasady rządzące skryptami i budową menu dla danego dashboardu. Inaczej to wygląda dla *.ini w Evoxie, a inaczej dla *.xml w UnleashX. Wszystkie funkcje opisane są przez autora/ów dashy np. na forum xbox-scene.com. Można również podejrzeć jak to zrobili inni użytkownicy np. grupa Slayers czy autor wypocin (które teraz właśnie czytasz) w swoich auto-installerach. ;]

  Kolejnym i ostatnim etapem jest poznanie budowy kompilacji płyty dla Xboxa.

 • "Eee, nie chce mi się. Jakie są gotowe Auto-Installery?"
  Jest ich cała masa np. Slayers Auto-Installer czy Puchaty Installer. Osobiście polecam swój kCDRi UX-Installer. :)

Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/ssd1/html/IncPhp/html/ReklamaArtykulyLewa.php:40) in /mnt/ssd1/plikiDoAdmina/class/artykul.class.php on line 809