Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[XBX] Podstawowe informacje o konsoli

OnlineOnline:
 • "Co to jest Xbox Live?"
  Jest to płatna usługa Microsoftu w ramach, której można grać przez sieć z innymi graczami. Dzięki XBL gracze mogą zapisywać listy przyjaciół, rozmawiać w czasie rzeczywistym (przez headset) i ściągać dodatki do gier takie jak np. Hurricane Packi do Ninja Gaiden czy też nowe mapy do Halo/Halo 2.

  Logo Xbox Live.
 • "Czego potrzebuję abym mógł grać na Xbox Live?"
  Oryginalny bios w konsoli lub bios BFM. Jeśli masz modchip to niestety musisz go wyłączyć (należy odlutować punkt D0 - lub jeszcze lepiej wyprowadzić sobie wyłącznik na zewnątrz konsoli). Oczywiście subskrypcja na XBL też jest obowiązkowa.

 • "Co to jest XLink Kai i Xbox Connect?"
  Jest to darmowa alternatywa dla XBL. Programy takie jak Xlink/XBC tunelują nam konsolę przez co Xbox "myśli", że grasz z drugim użytkownikiem przez system Link. Co prawda są pewne ograniczenia jak np. w niektórych grach nie możesz porozumiewać się przez headset. Jednak zapewniam, że i tak można się doskonale przy tym bawić.


 • "Czego potrzebuję abym mógł grać przez XLink Kai/Xbox Connect?"
  PC z dostępem do internetu. Na XLK/XBC można grać na kopiach i to całkowicie za darmo!

 • "Czy mogę grać online na konsoli nieprzerobionej?"
  Oczywiście. Zarówno na Xbox Live jak i XLink Kai/Xbox Connect.

 • "Czym się one od siebie różnią?"
  W zasadzie to wszystko już zostało opisane. W skrócie: XBL jest płatny i nie wymaga połączenia z komputerem (o ile masz router). Darmowe programy, które oszukują konsolę pozwalają grać, ale tylko w grach które korzystają z System Link i do tego niestety niezbędny jest komputer.

 • "Czy można grać na XBL za pomocą XLink Kai lub Xbox Connect?"
  Absolutnie nie.

 • "Jak podłączyć Xboxa do sieci?"
  Jeśli łączysz sieć bezpośrednio z Xboxem dla XBL to kablem RJ-45 (nie krosowanym) z kartą sieciową lub bezpośrednio (również za pomocą RJ-45) z routerem. Jeśli przez programy XLink Kai/Xbox Connect to jw. (nawet jeśli przez router to i tak trzeba używać kompa). Na XBL protokoły TCP/IP, bramka i DNS powinny się automatycznie "dopasować". Na XLK/XBC trzeba to wszystko ręcznie ustawiać.

Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/ssd1/html/IncPhp/html/ReklamaArtykulyLewa.php:40) in /mnt/ssd1/plikiDoAdmina/class/artykul.class.php on line 809