Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[XBX] Podstawowe informacje o konsoli

Gniazda, kable, padyPady:
 • "Czy mogę podłączyć pada z PC do Xboxa?"
  Nie. Nawet jeśli przerobisz gniazdo z XUSB na USB (przelotka lub śledź) to i tak nie będzie on wykrywany w konsoli.

 • "Czy mogę podłączyć pada z X360 do Xboxa?"
  Sytuacja analogiczna do tej powyżej.

 • "Czym się różni "Balon" od "S-ki"?"
  Tzw. balony to pierwsze pady do Xboxa. Ich określenie wzięło się od specyficznego kształtu. Jako, że wielu graczy narzekało na ich ergonomię, MS zdecydował się wprowadzić nowe pady - właśnie z oznaczeniem S (etykieta "S-Controller" na odwrocie). Obie konstrukcje drastycznie się od siebie różnią także nie sposób ich ze sobą pomylić.

 • "Jaki pad jest najlepszy?"
  Zdecydowanie polecam oryginalne produkty MS. Podróbki nie są tak wytrzymałe, a na dodatek mogą nie działać z Linuksem.

 • "Co to za "złączka" przy gnieździe na pada?"
  Jest to element, który chroni Xboxa przed jego zrzuceniem na podłogę, po nagłym pociągnięciu za kabel. Niewątpliwie od zarania dziejów była i jest to zmora graczy z padami przewodowymi. Co ciekawe, element ten jest mocniej spięty niż pad, który siedzi w porcie konsoli - przyznam, że byłem bardzo sceptycznie do tego nastawiony i nie dowierzałem, że kiedykolwiek może to uratować moją konsolę.

  Można też wypiąć "przednią cześć" i zastąpić przedłużaczem.


Gniazda i kable:
 • "Jak mogę podłączyć konsolę do telewizora CRT/LCD?"
  Za pomocą kabla Composite (tzw. chinche, czyli 3 RCA bezpośrednio lub zakończone SCART), RGB lub Component (czyli YPbPr). Istnieje również możliwość podłączenia konsoli przez VGA - wymagany jest jednak taki port w konsoli (w reatilowych można taki zrobić do wersji mobo 1.5 włącznie; debug i devkity mają go już fabrycznie).

 • "Który z nich oferuje mi najlepszą jakość obrazu?"
  Zdecydowanie Component, dzięki któremu można uzyskać obraz zarówno w 480p, 720p jak i 1080i (konsola musi być NTSC lub na takowy tryb przełączona np. za pomocą programu Enigmah Video Switch). Najgorszym rozwiązaniem jest Composite.

 • "Czy jest sens kupować kabel RGB?"
  Jeśli nie posiadasz HDTV to oczywiście, że tak, choć jakiejś gigantycznej różnicy w jakości wyświetlania obrazu nie zobaczysz (szczególnie na telewizorach o niewielkiej przekątnej ekranu).

 • "Co to są kable Composite, RGB, VGA, Component?"
  Po dokładny, techniczny opis odsyłam do Wikipedii. Nie ma sensu opisywać każdego z nich z osobna.


Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/ssd1/html/IncPhp/html/ReklamaArtykulyLewa.php:40) in /mnt/ssd1/plikiDoAdmina/class/artykul.class.php on line 809