Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[XBX] Podstawowe informacje o konsoli

ProgramyProgramy:

 • "Czy mogę uruchomić program na konsoli nieprzerobionej?"
  Na "gołej" konsoli można uruchomić tylko i wyłącznie gry na oryginalnym nośniku. Aby uruchomić jakikolwiek program wymagany jest modchip, tsop flash lub wgrany soft-mod.

 • "Czy to jest legalne?"
  Jeśli nie służy piractwu to oczywiście, że tak. Same programy homebrew (czyli darmowe, tworzone przez fanów) są jak najbardziej legalne (te, które nie były kompilowane przez XDK, ale tego przeciętny użytkownik nie jest w stanie określić).

 • "W jaki sposób mogę nagrać mój program na płytę?"
  Polecam nasz tutorial, zarówno dla płyt CD jak i DVD.

 • "Czy mogę nagrać kilka programów na jedną płytę?"
  Tak, naturalnie. Polecam nasz tutorial. Menu wyboru aplikacji nie jest konieczne, podobnie jak auto-bootowalna kompilacja (o ile oczywiście Twój dashboard pozwala na eksplorację płyty i ręczne uruchamianie *.xbe).

 • "Czy mogę wypalić obraz z programem dla CD na DVD i vice versa?"
  W przypadku kompilacji na XDFS tak (oczywiście o ile rozmiar obrazu nie przekracza wielkości płyty).

 • "W jaki sposób mogę uruchamiać programy z płyty?"
  Dla auto-bootowalnej kompilacji nazwa programu, znajdującego się w root płyty musi przyjąć nazwę default.xbe. Jeśli Twój dash pozwala na eksplorację nośnika i ręczne uruchamianie programów przez file managera to nie musisz się stosować do tej zasady. W przypadku programów homebrew, system plików nie ma większego znaczenia, choć zalecam XDFS. "specjalny UDF" jakiego można użyć pod Nero Burning Rom jest nieco wolniejszy, CDFS zaś w ogóle nie jest obsługiwany przez większość dashy.

 • "W jaki sposób mogę uruchamiać programy z dysku twardego?"
  Wrzucając program w folderze do katalogu, w którym dashboard poszukuje programów lub bezpośrednio z file managera (o ile Twój dash go posiada. np. Evox nie).

 • "Za pomocą jakiego programu mogę słuchać muzyki?"
  CDDA (czyli CD-Audio) odczytywane są z poziomu MSDasha lub np. Xbox Media Player/Center. Pozostałe formaty takie jak np. *.mp3, *.wav, *.wma, *.ape, *.flac itp. przez scenowe dashboardy, wśród których w tej materii króluje XBMC.

 • "Za pomocą jakiego programu mogę oglądać filmy?"
  DVD-Video odczytywane są z poziomu MSDasha lub np. Xbox Media Player/Center. Pozostałe formaty/kontenery takie jak np. *.avi, *.mkv, *.mpg, *.flv itp. przez scenowe dashboardy, wśród których w tej materii króluje XBMC.

 • "Za pomocą jakiego programu mogę oglądać zdjęcia?"
  Polecam Xbox Media Center. Jest wygodny i prosty w obsłudze. Posiada ładne GUI i odczytuje mnóstwo formatów np. *.jpg, *.bmp, *.tiff, *.png, *.gif itp.

 • "Za pomocą jakiego programu mogę przeglądać pliki tekstowe?"
  Znam tylko dwa: niewygodny w obsłudze XPad i UnleashX, który odczytuje wszystkie pliki tekstowe (ANSI). Jeśli Twój plik posiada dziwne rozszerzenie, możesz wymusić na programie jego otworzenie - nawet jeśli jest to z pozoru nieznany format. Pozwala z powodzeniem odczytywać i zapisywać takie formaty jak *.ini, *.txt, *.cfg, *.con (o ile naprawdę są to pliki tekstowe, a nie binarne).

 • "Jakie są najciekawsze programy dla Xboxa?"
  Prawdę powiedziawszy to nie wiele (choć to oczywiście moja subiektywna opinia).

  • Config Magic - Program pozwalający zmieniać dane w EEPROMie (np. HDD Key, Online Key, Serial Number). Jego nieodpowiednie użycie może mieć nieprzewidywalne skutki ;). Jeśli nie masz większego pojęcia o tym co znajduje się w eepromie i po co to jest, nie używaj tego programu.

  • DVD2Xbox - Program służący do odczytywania gier z HDD i kopiowania ich z płyty (w postaci obrazu i *.xbe lub kopiując wszystkie pliki z płyty do wskazanego folderu). Ponadto posiada wbudowany file manager i pozwala na patchowanie gier w locie. Obsługuje swój własny format - *.acl (plik tekstowy), który w działaniu przypomina *.ppf. Standardowo DVD2Xbox patchuje wyłącznie media flag.

  • Enigmah Video Mode Switch - Program służący do zmiany regionu gry, dzięki czemu uruchamiając grę np. w NTSC na konsoli PAL będziesz mieć kolorowy, zamiast czarno-białego obrazu.

  • UnleashX - Bardzo dobry dashboard, który obsługuje kilka formatów AV (np. *.xmv), pozwala na animowane skiny, posiada wbudowany file manager, edytor tekstowy, umożliwia formatowanie/partycjonowanie dysku, podaje mnóstwo informacji o konsoli (model HDD, napędu, biosy, temperatury, klucze etc.), obsługuje skryptowane polecenia, dzięki którym można z niego uczynić auto-installer.

  • Xbox Media Center - Potężny kombajn multimedialny obsługujący dziesiątki formatów Audio, Video i plików graficznych. Pozwala na sprawdzanie pogody, kanałów RSS, zmianę skinów, uruchamianie programów i gier z płyty/dysku wraz z trainerami, posiada też wbudowany manager plików. Ponadto XBMC umożliwia uruchamianie programów napisanych w języku Python. Mając Xboxa nie można nie mieć Xbox Media Center! ;)

  • Xored Trainer Launcher - Program dzięki, któremu można uruchamiać gry z płyty lub dysku twardego wraz z trainerami. Obsługuje oba formaty: zarówno *.etm (dla Evoxa) jak i *.xbtf (dla XBMC). Polecam nasz tutorial opisujący jego działanie.

 • "Skąd mogę pobrać programy dla Xboxa?"
  Ze stron autorów lub np. z kanału #XBINS.

Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/ssd1/html/IncPhp/html/ReklamaArtykulyLewa.php:40) in /mnt/ssd1/plikiDoAdmina/class/artykul.class.php on line 809