Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[XBX] Podstawowe informacje o konsoli

MultimediaMultimedia:
 • "Jakie formaty Video mogę odtworzyć na konsoli "nieprzerobionej"?"
  Microsoft Dash nie obsługuje niczego oprócz DVD-Video (oczywiście tylko z płyty).

 • "Jakie formaty Audio mogę odtworzyć na konsoli "nieprzerobionej"?""
  Microsoft Dash nie obsługuje niczego innego oprócz CD-Audio (najlepiej na CD-ROM lub CD-RW. CD-R nie są odczytywane przez większość modeli napędów). Można też zRIPować CD-Audio do formatu *.wma z poziomu dasha, aby  później odtworzyć je jako soundtrack w grze.

 • "Co to jest Xbox Media Center?"
  Jest to monstrualny program do odczytu AV, plików graficznych, uruchamiający aplikacje (programy, gry, emulatory etc.), pracujący na plikach (manager plików) itp. czyniący z Xboxa prawdziwy kombajn multimedialny - często po wielokroć przewyższający swoimi możliwościami znacznie droższe, odtwarzacze stacjonarne.

 • "Czy mogę uruchomić XBMC na konsoli "nieprzerobionej"?"
  Zależy co rozumiesz pod pojęciem "nieprzerobiona". Jeśli nie czujesz się na siłach lutować modchip, możesz wgrać exploita (tzw. soft-mod) - jest to jedyna możliwość uruchomienia na Xboxie programów homebrew (a więc i XBMC) bez lutowania jakichkolwiek układów.

 • "Czy XBMC jest jedynym tego typu programem?"
  Jest jeszcze Xbox Media Player, ale obecnie przestał być rozwijany i nie dorasta do pięt Xbox Media Center (XBMC jest jego duchowym następcą - za obydwa programy odpowiedzialni są Ci sami ludzie).

 • "Jakie formaty mogę odczytać dzięki XBMC?"
  Prościej jest zadać pytanie czego nie obsługuje. Ze względu na mnogość kodeków, formatów, kontenerów itd. itd. nie będę ich wszystkich wymieniać, a jedynie wspomnę o tym czego nie opisano na Wikipedii. Otóż XBMC obsługuje również wszelkiego rodzaju moduły dźwiękowe z przeróżnych platform takich jak Amiga (mnóstwo trackerów, niestety nie wszystkie są obsługiwane jak np. OctaMED, część zaś jest nieco zniekształcona jak AHX) czy też konsol (te brzmią idealnie jak np. NES - *.nsf, SNES - *.spc, PSX/PS2 - *.psf, *.psf2, *.minipsf).

 • "Czy na Xboxie mogę odtwarzać animacje Flash?"
  Flash jest niestety bardzo wymagający i Xbox nie jest wstanie sobie z nim poradzić. Co prawda powstał kiedyś programik swxplayer do obsługi tego formatu, ale ze względu na ograniczenia sprzętowe i jego wczesną wersję (np. brak dźwięku) stanowi raczej ciekawostkę. Podsumowując: o *.swf, a tym bardziej *.exe projector należy zapomnieć. Jedyny format flash jaki można odtworzyć na Xboxie to Flash Video (*.flv) za pomocą Xbox Media Center.

 • "Skąd mogę pobrać ten program?"
  Z oficjalnej strony projektu grupy T3CH, różnych trackerów torrentowych lub ze stron grup modyfikujących releasy CVS/SVN (jak np. grupa Pimp). O #XBINS nawet nie wspominając. ;)

 • "Czy Xbox Media Center jest legalny?"
  I tak i nie. Jest to co prawda program homebrew, jednak kompilowany przez XDK (nie mylić z OpenXDK), a co za tym idzie tylko jego źródła są legalne. Chyba, że jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy kupili licencję od Microsoftu i mają oryginalne XDK (Xbox Development Kit).

Ten artykuł komentowano 57 razy. Zobacz komentarze.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/ssd1/html/IncPhp/html/ReklamaArtykulyLewa.php:40) in /mnt/ssd1/plikiDoAdmina/class/artykul.class.php on line 809