Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS2] FreeMCBoot i ESR

Nagrywanie programówMamy już zainstalowany exploit na karcie, mamy też wgrane programy. Co dalej? Dalej można się zaopatrzyć w dodatkowe programy niekoniecznie powtarzając całą procedurę z instalacją exploita. Oczywiście najłatwiej wgrać je za pomocą uLELFa z mass (pamięci masowej na USB, np. Pendrive). Problem w tym, że obsługa USB (koniecznie na FAT32) jest ściśle związana z modułami USBD.IRX i USBHDFSD.IRX, które nie zapewniają 100% kompatybilności z każdym z urządzeń. Jeśli nasze jest, to można spokojnie odpuścić sobie niniejszy opis traktujący o wypalaniu płyty.

Przygotowanie obrazu nie odbiega wiele od tego dla chipów i pozostałych exploitów. Program, którym będziemy budować i wypalać obraz jest oczywiście dowolny. Ja akurat zdecydowałem się opisać wszystko na bardzo dobrym i darmowym ImageBurn.

Image Burn (win32) (testowane na wersji 2.4.1.0)

1.) Najpierw przygotowujemy sobie pliki do nagrania, czyli obowiązkowo dane do DVD-Video, program który chcemy wypalić i SYSTEM.CNF, który do niego prowadzi. Początkującym do utworzenia takiego pliku polecam CNF-Tool..

2.) Wkładamy płytę DVD do napędu.

3.) Uruchamiamy ImgBurn i z menu "Mode" wybieramy opcję "Build".


4.) Metodą przeciągnij i upuść wrzucamy dane do programu, które chcemy nagrać.

5.) Na zakładce "Options" wybieramy w "File System:" "ISO9660+UDF", a w "UDF Revision:" "UDF 1.02".


6.) Na zakładce "Advanced -> Restrictins -> ISO9660" ustawiamy "Level 2 - 32 characters". Pozostałe opcje na wszystkich zakładkach bez zmian.


7.) W "Destination" wybieramy nagrywarkę, w której znajduje się nasza płyta (domyślnie jest ustawiony katalog na obraz).

8.) Zaznaczamy opcję "Verify" i klikamy w panel "Biuld". Po chwili płyta zostanie wypalona i sprawdzona na obecność CRC.Nie pozostało już nic innego jak zabootować tą płytę na konsoli.

Ten artykuł komentowano 1133 razy. Zobacz komentarze.