Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS2] FreeMCBoot i ESR

Instalacja FMCB za pomocą karty z FMCBKolejne zagadnienie, które powraca niczym bumerang to kwestia instalacji FMCB na innej karcie za pomocą już zainstalowanego FMCB. Oczywiście da się, ale nie tak jak to większość sobie wyobraża.


Dlaczego nie mogę skopiować FMCB z jednej karty na drugą?

Odpowiedź na to pytanie, wymaga rozpatrzenia dwóch metod instalacji: normalnej i multi. Generalnie rzecz biorąc, dla obu wersji jest to wykonalne i FMCB będzie w pełni funkcjonalny! Zadbać jednak należy o jedną niezmiernie ważną rzecz, czyli o MCID - sprzętowy identyfikator karty, unikalny dla każdej z osobna. Instalując FMCB na karcie, nazwijmy ją sobie umownie X, MCID będzie dla karty X, Jeśli przekopiujemy te pliki na kartę Y, MCID będzie już niezgodny i uniemożliwi to uruchomienie FMCB z tej karty. Więc jeśli chcemy aby to działało trzeba wszczepić potem MCID dla karty Y. Do MCID i jego zmiany powrócimy jeszcze przy okazji instalacji FMCB dla innego regionu niż ten z którego jest konsola.

Drugi aspekt dotyczy instalacji multi, a konkretnie linków symbolicznych do pliku, dzięki czemu nie trzeba powielać tych samych danych i dzięki czemu instalacja multi nie zajmuje połowy karty pamięci. Kopiując pliki przekopiujemy go jako każdy z osobna co zajmie blisko połowę memorki (lub w przypadku modeli Fat kiedy nie używamy DVDELF.BIN ze Slim - w ogóle się nie zmieści na typową 8MB kartę pamięci). W każdym z tych plików należy popodmieniać MCID!

Oczywiście cała ta zabawa jest skrajnie bezsensowna bo prościej jest po prostu uruchomić instalator i zwyczajnie zainstalować FMCB dla wybranej karty. Niemniej jednak - da się! :)


Jak uruchomić instalator FMCB mając FMCB na karcie?

Wiele osób myli te dwie rzeczy jakimi są: instalator - program z którego instalujemy FMCB na kartę pamięci i FMCB - "exploit" który uruchamia się przy starcie konsoli z karty. Zainstalować FMCB można oczywiście tylko za pomocą instalatora, ale uruchomić go można oczywiście na konsoli z zainstalowanym FMCB na memorce.

- I na to jest kilka metod.

  • dla FMCB w wersji 1.8 i nowszych

    Najprostszą i najszybszą z nich jest wrzucenie instalatora z jego plikami do katalogu głównego na pendrive i zmianę nazwy na RESCUE.ELF. W ten sposób przy starcie konsoli, FMCB zamiast uruchomić i spatchować rom0:/OSDSYS (lub jakiś inny program z mass/mc jeśli tak użytkownik ustawił w pliku konfiguracyjnym), od razu odpali mass:/RESCUE.ELF, czyli w tym przypadku instalator FMCB (właśnie po to trzeba mu zmienić nazwę pliku). Dalej wszystko się odbywa jak na wcześniejszych stronach.


  • dla FMCB w wersji 1.7 i starszych:

    Tutaj już się sprawa trochę komplikuje ponieważ trzeba samemu uruchomić instalator przez dowolny manager plików (w tej roli polecam uLE). Jeśli nie mamy go dopisanego do menu, trzeba wypalić z nim płytę (zgodnie z opisem na stronie poświęconej nagrywaniu programów). Po uruchomieniu uLE, przechodzimy do managera plików, potem na pendrive, uruchamiamy instalator i dalej postępujemy zgodnie z opisem na wcześniejszej stronie.


Ten artykuł komentowano 1133 razy. Zobacz komentarze.