Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[X360] Kopiowanie i nagrywanie gier

NagrywanieDo nagrywania polecam program ImgBurn. Co prawda Xbox Backup Creator potrafi samemu nagrywać płyty, ja jednak od lat już używam DVD Decryptera, a obecnie jego duchowego następcy: ImgBurn, do którego mam większe zaufanie. Jest to również program, który oddaje w ręce użytkownika znacznie większą kontrolę nad procesami nagrywania, odczytu i budowania obrazu, a przy tym jest zupełnie darmowy.


ImgBurn (testowane na wersji 2.5.1.0) (Win32)
+ polski plik językowy

Program możemy uruchomić samemu lub przywołać go z poziomu Xbox Backup Creator (na zakładce "Write" należy w "Burn Engine" zaznaczyć ImgBurn i wybrać jego plik wykonywalny czyli ImgBurn.exe (nie pomylić z ImgBurnPreview.exe)). Ja jednak w poniższym opisie robię to ręcznie.


Uwaga!

Zarówno dla gier z Xbox jak i X360 należy używać tylko i wyłącznie DVD9, czyli dwuwarstwowych płyt DVD - nawet jeśli gra zajmuje znaczniej mniej. Jeśli decydujemy się użyć DVD+R, należy koniecznie zmienić bitsetting na DVD-ROM (o ile oczywiście nagrywarka na to pozwala). Jeśli nie mamy takiej możliwości należy nagrywać na płytach DVD-R. Niektóre modele nagrywarek jak użyty niżej Pioneer DVR-216D automatycznie ustawia book type na DVD-ROM, dla dwuwarstwowych płyt DVD.


1.) Wybieramy opcję "Zapisz obraz na dysk".


2.) Klikamy w ikonkę folderu z lupą i wybieramy plik *.dvd.

Jeśli wybierzemy *.iso, Layer Break trzeba będzie ręcznie wpisywać w opcjach programu adekwatnie do rodzaju kopii:
  • dla Xbox - 1913776
  • dla X360 - 1913760
3.) Jako miejsce docelowe wybieramy nagrywarkę i zaznaczamy opcję "Weryfikuj".

4.) Ustawiamy prędkość na nie większą jak 8x i klikamy w dolny, duży panel. Rozpocznie sie proces nagrywania.5.) Po poprawnym wypaleniu gry i weryfikacji nagranych danych, program wyświetli komunikat "Operation Successfully Completed!" (najwyraźniej spolszczenie jest niepełne ;]).Ten artykuł komentowano 11 razy. Zobacz komentarze.