Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[X360] Kopiowanie i nagrywanie gier

Flashowanie napęduFlashowanie wygląda w identyczny sposób dla każdego ze wspomnianych wcześniej modeli Samsunga.


1.) Mając już przygotowany i podłączony napęd (bez znaczenia czy jest to SATA czy PATA) uruchamiamy program SFDNWin dołączony w paczce z Kreon Firmware. Ustawiamy odpowiedni napęd. Klikamy w ikonkę z folderem (Download File Open) i wybieramy plik z fw.


Prawdopodobnie kupiony napęd posiada już nowszą wersję fw, niż ta która była modyfikowana co program oznajmi komunikatem: "Old Version Opened!!"

Nie należy się tym przejmować.

2.) Klikamy w ikonkę z zieloną kością i rozpocznie się proces flashowania napędu. Jeśli w trakcie wgrywania nowego stanie się coś nieoczekiwanego (np. odłączymy zasilanie napędu/wyłączony zostanie komputer, odłączymy kabel/taśmę, zamkniemy program itp.) równoznaczne będzie to z jego śmiercią (wówczas przywrócenie oryg. fw może być bardzo kłopotliwe: pozostaje hotswap drugiego takiego samego lub reflash kości na zewnętrznym programatorze).


3.) Po wszystkim w okienku obok "Status" powinien pojawić się napis "Succes". Jeśli jednak komuś się zdarzy wgrać firmware Kreona na nowszy niż SB01 pojawi się "Fail" i napęd przestanie być widoczny przez system operacyjny... do kolejnego restartu. ;) Wbrew pozorom wszystko przebiegło pomyślnie i fw został poprawnie zapisany.


Od tej pory napęd powinien zgłaszać się w systemie, nie jako np. SH-D163BSB04 (SB04), a SH-D163BSB01 (KREON V1.00). Jeśli tak nie jest, flashowanie przebiegło niepomyślnie.

Ten artykuł komentowano 11 razy. Zobacz komentarze.