Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[X360] Kopiowanie i nagrywanie gier

WstępW niniejszym opisie, przedstawiam jedyny sposób na wykonanie kopii oryginalnej gry na Xbox 360. W opozycji do innych platform, tym razem wymagane są odpowiednie napędy z odpowiednim oprogramowaniem - zarówno po stronie PC jak i konsoli. Tutorial porusza też takie kwestie jak ryzyko zostania zbanowanym i obowiązku aktualizowania firmware napędu konsoli.

Proszę nie dopisywać się w komentarzach prosząc o pomoc z piracką kopią gry, ściągniętą z internetu. Między innymi dlatego część poświęcona programowi abgx360, ogranicza się wyłącznie do samej weryfikacji obrazu pod kątem poprawności odczytania płyty z grą. Wszelkie aspekty patchowania (np. pobranymi z sieci SS, PFI, DMI, DVD-Video), ripowania etc. zostały całkowicie pominięte!"Normalne napędy", czyli wszystkie te, które możemy kupić w sklepie z oryginalnym firmware, nie są w stanie odczytać drugiej partycji (umownie tak ją możemy nazwać) płyty zawierającej pliki gry, a tylko i wyłącznie pierwszą z DVD-Video. Na szczęście powstało kilka scenowych fw, dzięki którym wykonanie kopii oryginalnych gier stało się możliwe w domowym zaciszu.

Mamy dwie możliwości: albo podłączyć napęd z konsoli do PC i zmienić jego fw na 0800 (iXtreme można w taki tryb wprowadzić odpowiednią płytą bootującą), albo użyć jednego z kilku konkretnych modeli Samsunga i zmienić mu fw na specjalnie zmodyfikowany przez Kreona. Ze względu na koszty oraz fakt, że opisywana procedura odbywa się na konsoli kolegi, który nie pozwolił mi jej rozebrać - w niniejszym opisie zajmę się wyłącznie tym drugim.

Niestety napędy te (SH-D162C, SH-D162D, SH-D163A i SH-D163B) jest coraz trudniej kupić i co niezwykle ważne: Kreon fw NIE jest w stanie odczytać SSv2. Wszystkie gry na Xbox (do Wave3 włącznie) i te starsze na Xbox 360 odczytuje prawidłowo i ich kopie są całkowicie poprawne. Czy w przyszłości pojawi się nowsza wersja wspierająca SSv2? Raczej nie gdyż jest to już ograniczenie sprzętowe i żadne nowe, magiczne oprogramowanie niczego tutaj nie zmieni.


Skąd ściągnąć wspomniany firmware? Z kanału #XBINS. Nie polecam szukać go gdziekolwiek indziej ze względu na fakt obecności w sieci wielu nieprawdziwych, uszkodzonych plików lub pod niepoprawnymi nazwami wersji. Obecną wersją jest 1.00 i na niej opieram cały tutorial.

Ten artykuł komentowano 11 razy. Zobacz komentarze.