Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Konwersja konsoli retail w debug

Wgrywanie speraprowanego obrazu flash do konsoliPrzed Tobą pozostał już ostatni krok. Wgranie obrazu NAND/NOR do konsoli. Zastanów się czy wszystko na pewno zrobiłeś tak jak w opisie, przeanalizuj bilans zysków i strat, który opisałem we wstępie w stosunku do ryzyka, które podejmujesz. Pamiętaj, że w razie fuckupu uratuje Ciebie tylko flasher taki jak Progskeet czy E3 i tylko w przypadku jeśli zachowałeś niegrzebany, kompletny obraz pamięci flash PS3. Nie ma i nie będzie taniej, programowej metody na odratowanie takiej konsoli. W serwisie od razu zaproponują Ci wymianę płyty głównej!

Jeśli jesteś świadomy ryzyka to zaciśnij zęby i przygotuj sobie DEX OFW 3.55 (nie pomyl z DEX OFW 3.55 downgrade, DEX OFW 3.55 001_20101126d lub któregoś z DEX CFW - pamiętaj aby sprawdzić sumy kontrolne). Tak jak każdy inny update konsoli, wrzuć go na pendrive (czyli "dev_usb000/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP") i podłącz do PS3. Spreparowany obraz pamięci flash również wrzuć na pendraka.


Wgrywanie obrazu polecam wykonywać za pomocą multiMANa, ponieważ de facto nadpisywany jest tylko jeden, wymagany sektor, a nie wszystkie co znacznie zmniejsza ryzyko bricka. Zdecydowanie odradzam mordowanie się z dd (z poziomu Linux lub Petitboot) i wgrywanie obrazów z poziomu Factory Service Mode.

1. Uruchom multiMAN OS, w managerze plików odszukaj obraz flashki i dwukrotnie na niej wciśnij przycisk iks.


2. Przebij się przez tonę ostrzeżeń potwierdzając każde z nich.
3. Po wszystkim dostaniesz komunikat o pomyślnym wgraniu obrazu (a raczej jednego z niego sektora). Nie wyłączaj konsoli!4. Nie wiem czy jest to istotne, ale DeanK, autor mmOS radzi aby wrócić do XMB i wyłączyć konsolę używając PS Buttona (przytrzymaj, a pojawią się dwie opcje, wybierz wyłączenie konsoli). Włącz ją ponownie, przejdź do "Settings" -> "System Update" i wgraj DEX OFW 3.55.


Jeśli po tym zabiegu PS3 się uruchomi - gratuluję (szczególnie jeśli robiłeś to bez przyspawanego do mobo flashera co jest czystą, krystaliczną, wysublimowaną głupotą) - jeśli nie to właśnie drogi czytelniku sprawiłeś sobie czarny, błyszczący, pasujący pod kolor marynarki przycisk do papieru.Uwaga:

Artykuł jest własnością CDRinfo.pl. Kopiowanie zabronione, linkowanie wskazane. :)
CDRinfo.pl
23-VII-2012 / 29-VII-2012


Ten artykuł komentowano 34 razy. Zobacz komentarze.