Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Konwersja konsoli retail w debug

FAQPoniżej zbiór najczęściej zadawanych pytań związanych z konwersją konsoli. Zalecam wszystkie prześledzić i rozważyć sens całego przedsięwzięcia.

 • "Czy mogę uruchamiać gry kupione w sklepie?"
  Tak, na chwilę obecną tak. do 4.20 włącznie. Będzie to możliwe do chwili aż Sony nie wprowadzi dodatkowych zabezpieczeń, które uniemożliwią wgrywanie nowszych firmware - dodatkowo dopóki gry nie zaczną wymagać nowszych wersji firmware.

 • "Czy mogę uruchamiać gry z płyt DVD-/+/R/RW i BD-R/RE?"
  Retailowych nie, debugowych prawdopodobnie też nie.

 • "Czy mogę uruchamiać gry z dysku twardego w taki sam sposób jak na CFW?"
  Tylko i wyłącznie na DEX CFW 3.55 z obsługą peek & poke. Jak na razie jest tylko jeden taki fw, od Rogero. Na DEX OFW 3.60 i nowszych nie ma i nie będzie takiej możliwości dopóki ktoś nie wpadnie na pomysł nowego exploita, dzięki któremu byłoby możliwe uzyskanie nowych kluczy lub dopóki komputery kwantowe nie zagoszczą pod naszymi biórkami.

 • "Czy mogę w jakikolwiek sposób uruchamiać gry z dysku twardego?"
  Podobno tak, używając narzędzi z SDK, dzięki którym można wrzucić na zewnętrzny dysk twardy jedną z czterech gier (cztery partycje, prawdopodobnie CellFS, szyfrowane). Tak spreparowany dysk rozpozna DEX, który do uruchamiania gier użyje swojego emulatora BD. Podobno sposób ten działa ze wszystkimi grami, do których wyszły aktualizacje. Nie próbowałem, nie potwierdzam.

 • "Czy mogę uruchamiać wszystkie paczki i wszystkie pliki wykonywalne?"
  DEX OFW 3.60+ akceptuje wyłącznie paczki debug, za to uruchamia debugowe EBOOTy z FSELF jak i retailowe EBOOTy z retailowymi SELF. Innymi słowy na nowych DEX OFW nie zainstalujesz żadnego patcha do gry, ale równie dobrze możesz go rozpakować na PC i wrzucić samemu w odpowiednie miejsce. Połowa homebrew nie będzie się dała uruchomić (gnpdrm) lub nawet zainstalować (paczki retail) - trzeba je samemu przepakować.

 • "Czy mogę w jakiś sposób zarządzać swoimi danymi na nowych DEX OFW?"
  Można za pomocą SDK i Target Managera, można też bardziej legalnie za pomocą homebrew. Obecne managery plików są dwa: Comgenies Awesome Filemanager i multiMAN OS. Pierwszy jest nieco zabugowany, ale na chwilę obecną jako jedyny daje dostęp do "dev_hdd0/home/", drugi to jeszcze beta wersji 4.04.

 • "Czy mogę w każdej chwili wrócić z DEX OFW/CFW na CEX OFW/CFW?"
  Teoretycznie tak, w praktyce powoduje to mnóstwo bricków. Póki co nie wiadomo dlaczego tak się dzieje. Prawdopodobnie DEX OFW, tak jak PS3 w FSM nie sprawdzają hashy syscona. Na razie więc lepiej się wstrzymać z powrotem na firmware retailowy.

 • "Czy mogę w każdej chwili wrócić z DEX OFW np. 4.11 do DEX OFW.CFW 3.55?"
  Tak, są specjalne wersje DEX 3.55 oznaczone jako downgrader. Dla DEX OFW 4.20 używa się innego niż dla DEX 4.11 i straszych.

 • "Czy mogę zawsze wgrywać dowolny DEX OFW na dowolny DEX OFW?"
  Pomijając kwestię downgradera to tak, dopóki Sony nie wprowadzi dodatkowych zabezpieczeń, które uniemożliwią wgrywanie nowszych firmware.

 • "Czy taka konwersja w pełni zmienia konsolę retail w debug?"
  Nie. Ale PS3 akceptuje instalacje DEX OFW i większość opcji funkcjonuje poprawnie.

 • "Czy mogę bez obaw bawić się opcjami DEX OFW?"
  Nie. Możliwy jest semi-brick konsoli. Do odratowania za pomocą restetu ustawień, który wykonuje się w taki sam sposób jak resetowanie ustawień wideo na CEX OFW, w skrajnych przypadkach do odratowania tylko w FSM bez obrazu na ekranie. Szczegółów niestety nie znam.

 • "Interesują mnie tylko pirackie kopie gier. Czy taka konsola mi się do czegoś przyda?"
  Niemal do niczego.

Ten artykuł komentowano 34 razy. Zobacz komentarze.