Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Konwersja konsoli retail w debug

Przygotowanie konsoli pod DEX OFWTrzeba teraz wrócić do CFW bez OOS, po to aby pozbyć się regionu VFLASH dla OtherOS, Petitboota i odzyskać zajęte miejsce, które można już z powrotem przydzielić GameOS.

1. Wgraj więc jakikolwiek CFW bez OOS, może być Kmaew, może być Rebug (chyba że chcesz zdjąć flagę QA), może być Rogero, może być cokolwiek.

2. Spróbuj wejść do Recovery Menu, zamiast Recovery uruchomi się Petitboot. Wybierz opcję Boot to GameOS, a ukaże się pożądane menu.

Ponownie wybierz opcję nr. 5, czyli "Restore PS3 System". Sprawdź w "Settings" -> "System Settings" -> "System information" czy wszystko jest ok. W spisie oprogramowania podałem sumę kontrolną dla fw Glevanda, który przydziela OOS 22GB. Jeśli więc kurczowo trzymałeś się mojego opisu to właśnie tyle miejsca na dysku twardym powinieneś odzyskać.

3a. Jeśli chcesz przywrócić swoje dane, które wcześniej skopiowałeś z konsoli to teraz jest na to ostatni moment bowiem na DEX OFW brak peek & poke przez co dostęp do dev_flash jest ograniczony. Zainstaluj więc mmOS i zastąp "dev_flash2/etc/xRegistry.sys" we flashu swoim, który masz na np. pendrive i zresetuj konsolę.

3b. Jeśli wszystko przebiegło ok i po włączeniu widzisz swoje stare konta możesz przywrócić resztę danych (trofea, save'y itd.).

3c. Kolejny raz wejdź do Recovery, tym razem wybierając czwarta opcję: Rebuild Database.


4. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale jeśli konsola jest oflagowana jako QA to polecam z powrotem zmienić na Retail. Flaga ta na DEX OFW 3.55 i wyższych jest zbędna ponieważ większość opcji jest od razu odblokowana.

Wystarczy ponownie uruchomić program Toggle QA, co wystarczająco dobrze opisuje nasz artukył.


Ten artykuł komentowano 34 razy. Zobacz komentarze.