Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Konwersja konsoli retail w debug

Wykonywanie obrazu pamięci flash PS31. Przygotuj sobie pendrive (MBR, FAT32), który na pewno nie posiada żadnych bad sektorów. Będzie to nośnik na który zrzucony zostanie obraz pamięci flash konsoli, zależnie od posiadanego modelu PS3: 16MB lub 256MB.

2. Zainstaluj i uruchom program Memdump (testowane na wersji 0.1).3. Wciśnij krzyżyk aby rozpocząć wykonywanie obrazu kości na np. pendrive. Pozostałe opcje, dzięki którym można wykonać zrzuty pamięci LV1/LV2 i skopiować eEID nie mają żadnego znaczenia przy konwersji konsoli z CEX na DEX i odwrotnie.
Po zakończeniu dumpowania na Twoim pendrive pojawi się plik "flash_stor_35500.bin" wraz z logiem z całego procesu.

Skopiuj obraz na komputer, usuń go z pendrive'a i powtórz wszystkie czynności jeszcze raz. Zrób tak kilka razy i porównaj ze sobą sumy kontrolne wszystkich dumpów. Po co? Aby wyeliminować ewentualne błędy podczas odczytu/zapisu, które miałyby tragiczne w skutkach konsekwencje. Jeśli posiadasz modchip, to samo zrób z obrazami wykonanymi za jego pomocą.

Upewnij się też, że wykonany obraz jest poprawny i kompletny (szczególnie istotne dla posiadaczy konsol z NAND). Obecność boot loadera do konwersji do DEX nie jest wymagana (pod warunkiem, że nie chcesz nadpisywać całego flasha), ale do przywrócenia konsoli do życia w razie ewentualnego bricka już tak.


Ten artykuł komentowano 34 razy. Zobacz komentarze.