Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Konwersja konsoli retail w debug

Przygotowanie środowiska dla LinuxJak już zdążyłeś zauważyć, opis oparłem na firmware 3.55, a więc na długo po tym jak Sony wyłączyło funkcję OtherOS. Na szczęście dzięki pracy grupy Fail0verflow, Graf_chocolo i Glevanda użytkownicy nowszych fw również mogą cieszyć się z tej funkcjonalności konsoli.

Uwaga: Wymagany jest dowolny CFW z dodanym OOS (OtherOS), jednakże również z patchami SS. Odpadają więc wszystkie CFW, które nie mają wsparcia dla OOS i wszystkie MFW bez tych patchy (m.in wszystkie Rebug OSS po aktualizacjach). Polecam poszukać CFW Glevanda i tego też użyć (przypominam, aby sprawdzić sumę kontrolną aby niechcący przez jakiegoś dowcipnisia nie zafundować sobie wycieczki na np. CEX OFW 4.20). Na dodatek taki fw nie nadaje się do grania, ze względu na łaty SS, które powodują błędy w działaniu systemu trofeów.Uwaga nr.2: W dalszej części opisu wymagane będzie sformatowanie dysku twardego i przywrócenie ustawień domyślnych co wiąże się z utratą wszystkich zgromadzonych danych użytkownika na konsoli. Warto więc w tym miejscu zainteresować się wykonaniem kopii wszystkich danych, które chcesz zachować przy przejściu na DEX OFW.


1. Zainstaluj CFW z OOS i wejdź do Recovery Menu (nie mylić z Factory Service Mode, który często w różnych opisach używany jest zamiennie...) i wybierz opcję nr. 5, czyli "Restore PS3 System". PS3 usunie wszystkie dane użytkownika z dev_flash i pozmienia wielkości VFLASH co jak wspomniałem wyżej, wiąże się ze skasowaniem wszystkich ustawień konsoli, danych kont, a więc wszystkie save'y, trofea, aktywacje, gry, programy itd.

2. Zainstaluj wszystkie paczki z programami wymienione na drugiej stronie w dziale z OtherOS++. Przygotuj też sobie pendrive'a (MBR, FAT32) na który wrzuć plik "dtbImage.ps3.bin" i podłącz go do konsoli. Jeśli Twój model PS3 posiada pamięć NAND zamiast NOR, użyj pliku "dtbImage.ps3.bin.minimal", który nazwij "dtbImage.ps3.bin".

3. Uruchom program Setup FLASH for OtherOS. Usłyszysz po sobie dwa piknięcia konsoli, jeśli nie tzn. że nie upewnij się że CFW, który wgrałeś obsługuje OtherOS i że wybrałeś stosowna opcję w Recovery Menu.4. Wyłącz i włącz ponownie PS3.

5. Uruchom program Install OtherOS. Usłyszysz po sobie dwa piknięcia konsoli, jeśli nie, to zmień port do którego podłączony jest pendrive (jeśli używasz HUBa USB, podłącz "pendraka" bezpośrednio do portu konsoli) i spróbuj ponownie.

6. Uruchom program Boot to OtherOS. Usłyszysz po sobie dwa piknięcia konsoli, jeśli nie, spróbuj ponownie.

7. Włóż płytę z wypalonym Linuksem Red Ribbon i zaczekaj chwilę aż napęd zweryfikuje w napędzie nośnik (będzie widoczny jako Data CD/DVD/BD w menu Muzyka/Filmy/Zdjęcia). Ewentualnie rozpakuj zawartość obrazu płyty z Red Ribbon na pendrive'a i podłącz go do konsoli.

8. Uruchom program Reboot. Usłyszysz po sobie dwa piknięcia konsoli po czym odpali się Petitboot, jeśli nie to spróbuj ponownie.

Ten artykuł komentowano 34 razy. Zobacz komentarze.