Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS2] Zapisywanie save-ów na pendrive lub dysku twardym

WstępJednym z setek pytań, które non stop przewijają się przez fora jest pytanie o możliwość zapisywania save'ów w grze bezpośrednio na pamięć przenośną (taką jak np. Pendrive) lub dysk twardy (pod IDE). Oczywiście żadna gra nie potrafi zapisywać stanu gry na ww. mediach (choć jest kilka wyjątków), zaś bios PS2 (a raczej PS2 Browser) nie pozwala ich na nie przenosić (pomijając HDD dedykowany PS2). Zapewne byłoby tak nadal gdyby nie romz - autor emulatora modułu MCSIO, który pierwotnie przeznaczony był wyłącznie dla HDD. Dla osób, które nie posiadają dysku twardego (a przy tym drogiego Network Adaptora) nasz rodak ffgriever dodał obsługę USB, zoptymalizował kod (prędkość, zużycie pamięci) i wprowadził szereg usprawnień (o których będzie mowa w dalszej części tutorialu).

Niniejszy tutorial przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które potrafią na komputerze zrobić coś więcej niż tylko przeglądać www i grać w pasjansa. To samo tyczy się PS2 - tutorial nie opisuje uruchamiania programów (z czego je uruchomisz to bez znaczenia), nagrywania płyt z grą/programem, ani nawet sposobu przenoszenia danych na poszczególne media (np. uLELFem). Ponadto zakładam u czytelnika znajomość sposobu w jaki bios napędu PS2 interpretuje (weryfikuje) nośniki.

W celu ewentualnego uzupełnienia wiedzy polecam nasz PS2 FAQ, w którym znajdziesz większość (jeśli nie wszystkie), powyższe zagadnienia.

Nie ukrywam, że tutorial nie jest tak prosty jak pozostałe w naszym serwisie. Nie ma jednak sensu wielokrotnie powielać tych samych informacji - inaczej cały tutorial rozrósłby się do niebotycznych rozmiarów. Proszę się nie zrażać - wszystko dla ludzi, naprawdę!


Do pobrania:

Specjalne podziękowania dla:
ffgriever (kilka opisów, pomoc i cierpliwość he he)


Ten artykuł komentowano 108 razy. Zobacz komentarze.