Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Twoja własna kopia zapasowa danych

Kopia na celulozieKopia na celulozie, czyli kartka i długopis

Wbrew pozorom nie jest to kpina. Co prawda zbyt wiele danych sobie w ten sposób nie zabezpieczysz to jednak nośnik jest dość odporny na uszkodzenia i długo przechowuje zapisane dane w niemal niezmienionej formie. :) Zawsze więc warto mieć i taką kopię, czyli zapisane:
 • Loginy i hasła do usługi Sony Entertainment Network dla każdego konta z osobna
  Na wypadek uszkodzenia systemowej kopii warto mieć spisany login (określane mianem "NPAccount") i hasło do usługi SEN, które podawałeś rejestrując konto.

 • Adres i hasło do skrzynki pocztowej
  Adres i hasło do e-maila, który podawałeś podczas rejestracji w SEN. W przypadku utraty bądź wymuszonej przez Sony zmiany hasła jest to jedyna możliwość ustanowienia nowego.

 • Identyfikatory wszystkich użytkowników konsoli
  Każde konto użytkownika konsoli dostaje unikalny identyfikator do niego przypisany podczas zakładania konta (określane mianem "NPAccountID"). Numer ten można odczytać z każdego PARAM.SFO znajdującego się w dowolnym save'ie wykonanym na tym koncie (występuje w dwóch miejscach, pierwszy raz zawsze na offescie 0x140 i ma 16b).  Identyfikator konta użytkownika. Na potrzeby artykułu poprzedni user id został zastąpiony wartościami FF.


 • Identyfikator konsoli
  Unikalny dla każdej konsoli z osobna numer identyfikujący konsolę (nie mylić z numerem seryjnym konsoli i IDPS), który można znaleźć w save'ach i trofeach. Numer ten można odczytać z każdego PARAM.SFO znajdującego się w dowolnym save'ie wykonanym na tym koncie (występuje tylko raz. Niestety adres nie jest stały, ponieważ ta część PARAM.SFO, zależna jest od ilości innych parametrów, które może ustawić deweloper gry i tym samym przesunąć adres. Tak jak poprzedni, również ma 16 bajtów. W grze Flow (NPUA-80001) jest na 0x574.).

 • Numery utworzonych kont na konsoli
  Odpowiadają numerom kont na dysku twardym w katalogu domowym (np. "dev_hdd0/home/00000001/"). Każdy kolejno utworzony użytkownik dostaje kolejny numer. Można to sobie samemu wyliczyć znając historię kont konsoli (kasując konto, niezwalnia się zajmowanego numeru!). Numer ten można odczytać z każdego PARAM.SFO znajdującego się w dowolnym save'ie wykonanym na tym koncie (występuje zawsze na kolejnym adresie zaraz po identyfikatorze konsoli i ma dokładnie 1b (dla "dev_hdd0/home/00000001/" będzie to 01h)).

 • Numer seryjny konsoli
  Podobnie jak wyżej, nie wiadomo czy jest do czegokolwiek używany. Na wszelki wypadek warto go spisać ze stickera konsoli, choćby na wypadek kradzieży PS3 (najlepiej aby dodatkowo konsola była zarejestrowana w usłudze SEN na prawdziwe dane użytkownika).

 • Model konsoli
  Jak wyżej, np. CECHL04 (jeden z tzw. modeli fat) lub CECH-2504A (jeden z modeli Slim). Również do odczytania ze stickera i również przydatne w przypadku utraty konsoli.

Mając powyższe informacje będziesz w stanie odtworzyć swoje konto i zalogować się do SEN na dowolnej konsoli i w razie potrzeb przepisać niektóre save'y. Będziesz mógł także pomóc organom ścigania wytropić skradziony sprzęt.

Ten artykuł komentowano 16 razy. Zobacz komentarze.