Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PSX] Edycja plików graficznych - *.tim

TIMViewerDrugi to TIMViewer, który pracuje tylko i wyłącznie na munge file'u.

Jego unikalną cechą jest możliwość zapisania i ponowne włożenie, jednocześnie wszystkich plików kilkoma kliknięciami myszy (potrzebny skrypt, ale o tym trochę niżej).
Program ten jest bezbłędny w swoim działaniu i moim zdaniem zdecydowanie lepszy od swojego "poprzednika". Niestety bezużyteczny przy grach, które mają "niewidzialne pliki" (np. Chrono Cross, Xenogears)


1.) Otwieramy program i przechodzimy do menu "File" i wybieramy "Scan RAW file"


2.) Jeśli cokolwiek znajdzie, wyświetli ponumerowaną listę bitmap.


3.) Chcąc zapisać określone pliki przechodzimy do menu "File" i klikamy w "Save Multiple Files".


4.) Pojawi się okienko, w którym wpisujemy jakie timy chcemy "wyjąć" z munge'a. Każdy numer lub ich zakres musi być poprzedzony przecinkiem po spacji (oczywiście z wyjątkiem pierwszego).


5.) Po pomyślnym zapisaniu wskazanych przez nas plików w miejscu gdzie leży plik pojawią się wszystkie timy i tajemniczy plik tekstowy. Tzw. skrypt do tego programu, na podstawie którego insertowane są TIMy do big file'a.


6.) Chcąc z powrotem włożyć wszystkie pliki, przechodzimy na zakładkę "File" i wybieramy "Insert TIM file(s)". Podajemy ww. plik i TMV powinien powkładać wszystkie pliki na swoje miejsce.

UWAGA: Jeśli dostaniemy taki komunikat oznacza to, że wielkość pliku się nie zgadza. Musimy go poprawić, inaczej "uszkodzimy" munge'a.
Komentarze


mastahpl - 20 Czerwiec 2006, 15:42:30
?wietny tutorial, teraz mog? si? ju? zabra? za t?umaczenie gier na PSX :D

Berion - 17 Lipiec 2006, 14:37:31
To tylko czubek gry lodowej ;]

luki11.04 - 3 Styczen 2007, 15:21:21
co to jest te munge file i jaki ma skrut html

Berion - 3 Styczen 2007, 20:32:45
Munge file -> plik z zasobami.

Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: