Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Kopiowanie save z PSX i PS2 na PS3

Kopiowanie wirtualnych kart na PS3Jeśli masz już przygotowane obrazy kart w odpowiednim formacie, należy je przekopiować na PS3. W tym celu należy użyć dowolnego managera plików (np. Comgenie's Awesome Filemanager czy też file manager wbudowany w multiMAN-a itp.) lub serwera FTP (np. Open PS3 Server).

Pliki należy skopiować do "dev_hdd0/savedata/vmc/". Nazwa pliku może być dowolna (wszystkie znaki akceptowane przez XMB), ważne aby jego rozszerzenie było adekwatne do rodzaju karty (obrazy kart z PSX mają VM1, obrazy kart z PS2, VM2).

Jeśli podmieniłeś obrazy kart to nowe save'y nie będą widoczne, a stare nie będą rozpoznawane; jeśli dodałeś nowe, XMB też ich nie zobaczy (ale emulator już tak). Dzieje się tak dlatego, ponieważ PS3 nie wyszukuje plików tylko wpisów do swojej bazy danych, której położenie jak i struktura nie są jeszcze znane. Stąd też wszystkie dane na dysku twardym, które wgramy na PS3 przy pomocy managera plików lub przez ftp, nie będą widoczne ani rozpoznawane przez konsolę. Z tego też względu nie ma jak dotąd żadnej aplikacji, która by tę bazę (lub bazy) edytowała. Jedyny sposób aby dopisać nasze nowe pliki i ich zawartość do wspomnianej bazy to opcja "Rebuild Database" ("Ponownie zbuduj bazę danych") dostępna z poziomu trybu Recovery, w który konsolę należy wprowadzić.

Aby to zrobić należy:

1.) Włączyć konsolę trzymając przycisk power i cały czas trzymać dopóki PS3 sama się nie wyłączy (usłyszysz w krótkich odstępach czasowych, 3 sygnały dźwiękowe, nazwijmy je pieszczotliwie: "piknięcia" ;)).

2.) Następnie ponownie włączyć PS3 przyciskiem power i trzymać dopóki nie usłyszysz po sobie dwóch "piknięć" (razem cztery: pierwsze dwa w odstępach czasowych, ostatnie dwa zaraz po sobie). Pojawi się wspomniane Recovery menu, z którego należy wybrać czwartą opcję.
Pojawi się pasek symbolizujący postęp, który po dojściu do 100%, powinien zresetować konsolę. Po restarcie, większość ustawień XMB zostanie przywrócona do domyślnych, a wszystkie nowo dodane pliki powinny pojawić się w XMB (czyli w tym przypadku w zakładce "Games" ("Gra") -> "Memory Card Utility" ("Narzędzie Memory Card")).


08-II-2011

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany. Bądź pierwszy - dodaj swoją opinię.