Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Kopiowanie gier na PlayStation 3

Odczytywanie kluczyAby odszyfrować dane z płyty potrzebny jest jej klucz. Aby go uzyskać trzeba najpierw odczytać klucz napędu za pomocą 3K3y Dumper, który potrzebuje GetKey, którym to odczytasz cały PIC (a więc i potrzebny klucz). Niestety oba te programy działają wyłącznie na wersji CFW 3.55 (niestety nie jest to kwestia podpisania EBOOT/paczek dla nowszych fw).

Jeśli posiadasz nowszy fw, wystarczy że zmienisz flagę konsoli z CEX na QA i wgrasz CFW 3.55 (np. CEX CFW 3.55 Rebug 3.55.4 REX). Warunkiem jest niestety fw z którym konsola wyjechała z fabryki, jeśli był w wersji 3.56 lub nowszy to konsola nie pozwoli wgrać niższego.


1. Zainstaluj i uruchom 3K3y Dumper. Program nie posiada żadnego UI, więc włączy się, zrobi swoje i wyłączy. ;)


Jeśli w konsoli miałeś włożony pendrive, zostanie zapisany na nim plik 3Dump.bin, jeśli nie musisz go znaleźć w "dev_hdd0/tmp/" i przekopiować na pendrive (np. za pomocą managera plików wbudowanego w multiMAN).2. Włóż teraz do napędu płytę z grą której robiłeś obraz, zainstaluj i uruchom GetGey. Tak jak i poprzednik, również nie posiada żadnego interface'u.Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, na pendrive powinny pojawić się pliki: disc.pic i getkey.log.Ten artykuł nie był jeszcze komentowany. Bądź pierwszy - dodaj swoją opinię.