Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Kopiowanie gier na PlayStation 3

Sposób 2 - odczyt płyty na konsoliDrugą metodą jest odczyt na konsoli. Nie polecam ponieważ cała procedura obnaża nieprzemyślany UI programu multiMAN, jest nieintuicyjna, na dodatek później i tak trzeba będzie przesłać wykonany obraz na PC. Jednakże dla osób, bez kompatybilnego napędu BD w komputerze, będzie to jedyna metoda.

1. Zainstaluj program multiMAN w wersji co najmniej 4.53.1.

2. Przejdź do menu opcji i na "System Information" wciśnij trójkąt. Z menu, które się wysunęło z prawej strony wybierz opcję "Enable Direct Disc Access".


Uwaga: opcja ta jest niezbędna aby posektorowo odczytać płytę, będzie aktywna do najbliższego resetu programu i nie nadaje się do uruchamiania gier.


3. Kolejną opcją, którą trzeba włączyć jest "Expand Contents of XMMB media columns".4. Włóż teraz płytę z grą do napędu i przejdź na zakładkę "Video". Powinna pojawić się tam ikona z płytą, o nazwie takiej samej jak jej etykieta. W przypadku Mirror's Edge będzie to "ME PS3 336965". Wciśnij na niej trójkąt i z wysuniętego menu wybierz "Create ISO".Uwaga: Przed rozpoczęciem sczytywania płyty upewnij się że masz wystarczającą ilość wolnego miejsca na wewnętrznym dysku twardym. mM w wersji, którą ja testowałem nie zaprząta sobie głowy takimi drobiazgami ;) i w przypadku kiedy tego miejsca zabraknie nie tylko przerwie odczyt ale i... rozsypie system plików.

Obraz ISO zapisywany jest do "dev_hdd0/PS3ISO/".

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany. Bądź pierwszy - dodaj swoją opinię.