Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PSX] MixedCD - czyli płyta audio z grą

WstępJedną z ciekawszych kompilacji jaką możemy sobie przygotować jest MixedCD. Jest to płyta zawierająca jednocześnie dane komputerowe (w tym przypadku zapisane jako pierwsze nagranie) oraz utwory muzyczne (jako kolejne nagrania). Po włożeniu do konsoli rozpoznawana jako płyta PSX, odtwarzacz audio najczęściej pomija pierwsze nagranie, zaś kolejne pozwala odtwarzać jak ze zwykłej płyty muzycznej (w biosie naszej PSOne muzykę odtwarzamy z track02 itd...).

Pierwsze co należy zrobić to przygotować sobie wszystkie pliki do naszej kompilacji. Wszystkie interesujące nas dane wrzucamy do jednego folderu np. DATA. Jeśli jest to gra, zawartość płyty skopiujemy np. za pomocą ISOBustera (Win9x/NT). Przygotowujemy także wszystkie utwory muzyczne, które muszą być w formacie *.wav w 44.1KHz (w przypadku mniejszych/wyższych częstotliwości konsola nie zabootuje gry [!]); wrzucamy je do jednego folderu np. AUDIO.

Po starannym wyselekcjonowaniu plików zapraszam na kolejne strony...


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: