Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS2] Formatowanie kart pamięci

Tworzenie obrazuJedną z dodatkowych funkcji Memory Card Annihilatora jest tworzenie lub wgrywanie obrazów kart pamięci (zarówno kart dla PS2 jak i kart dla PSX/PSOne). Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie jeśli używamy wirtualnych kart lub np. kiedy chcemy komuś pożyczyć memorkę (zawsze prościej jest wykonać jej obraz niż kopiować poszczególne save'y).


1.) Uruchamiamy program i wybieramy slot, w którym mamy włożoną kartę. Uwaga: nie wszystkie karty dla PSX będą widziane (winić należy kontroler sio2 odpowiedzialny za obsługę tych kart).


2.) Z menu wybieramy opcję "Tworzenie obrazu karty".


3.) Pojawi się kolejne menu z pytaniem gdzie zapisać ów obraz. Do wyboru są dwie lokalizacje: dysk twardy lub urządzenie na usb.
 • Dysk twardy
  Musi to być oczywiście dysk podłączony przez IDE (ATA) z tyłu konsoli w porcie Expansion Bay przez Network Adaptor. Uwaga ta tyczy się wyłącznie "grubych" PS2 bowiem modele Slim zostały pozbawione tego portu (z wyjątkiem V12 i V13 gdzie można go odbudować). Dysk musi zawierać partycję APA sformatowaną w systemie plików PFS.

  Obrazy zapisywane są do pliku:

  • hdd0:/__common/memorycardX.bin (PS2)
  • hdd0:/__common/memorycardX.mcr (PSX)

 • Pamięć masowa
  Czyli dowolne urządzenie na USB (dysk twardy, pendrive, odtwarzacz multimedialny etc.). Urządzenie musi być sformatowane w systemie plików FAT16 lub FAT32. Użyty w MCAnnihilatorze moduł USBD.IRX jest taki sam jak w unofficial Launch ELF v4.12. Jeśli w tamtym programie jest widoczny i nie występują żadne problemy z obsługą danego urządzenia to tutaj też nie powinny.

  Obrazy zapisywane są do pliku:

  • mass:/memorycardX.bin (PS2)
  • mass:/memorycardX.mcr (PSX)
"X" oznacza numer slotu. Dla karty w pierwszym slocie będzie to "0", dla karty w drugim slocie będzie to "1". W przypadku obrazów kart dla PS2 pojawi się dodatkowo plik *.mci (więcej informacji na ten temat w tutorialu poświęconym emulacji modułu MCSIO).


4.) Po wybraniu nośnika pojawi się okienko z paskiem postępu.


5.)
Po zakończeniu pracy, program poinformuje o pomyślnym (lub nie ;]) zakończeniu operacji.


Ten artykuł komentowano 25 razy. Zobacz komentarze.