Konsole

Strona g��wna

 

Spis treściJak rozpoznać oryginalny nośnik?

Xbox / X360Microsoft Xbox

Oryginalne płyty posiadają specyficzne o artystycznym zacięciu hologramy wokół otworu na trzpień.

Gry wydane na Xboxa mogą być wytłoczone na dwóch rodzajach nośników (w zależności od wagi gry) - DVD-ROM (Single Layer lub Double Layer). Płyta składa się dwóch tracków: pierwszy jest na CDFS (DVD-Video - krótki klip informujący o rodzaju nośnika; odtworzy to każdy napęd DVD, nawet PS2), drugi to XDFS (tzw. XDVD - innymi słowy nasza gra). Takiej płyty nie da się skopiować w żadnym PCowym napędzie, ze względu na pierwszy track, który oszukuje nagrywarkę (zrobimy obraz tylko z vobami). Pirackie płyty nie posiadają DVD-Video i mogą być wykonane na dwa sposoby. W pierwszym przypadku płyta nie będzie widziana w napędzie komputera (czyli sam XDFS), w drugim przypadku będą widoczne wszystkie pliki z gry (CDFS z tzw. udawanym xboxowym UDF - taka płyta może się przycinać ze względu na wolniejszy dostęp do danych).
Zdjęcie wykonał Juchy z serwisu iksboks.Microsoft Xbox 360

Podobnie jak w przypadku "pierwszego" Xboxa, oryginalne płyty posiadają bardzo ładne hologramy wokół wewnętrznej części nośnika. Ponadto przy krawędzi płyty widać jak gdyby pierścień.

Każda wydana gra na X360 wytłoczona jest na DVD-ROM (Double Layer). Tak jak w przypadku Xboxa, płyta składa się dwóch tracków: pierwszy jest na CDFS (DVD-Video - krótki klip informujący o rodzaju nośnika; odtworzy to każdy napęd DVD, nawet PS2), drugi to XDFS (tzw. XDVD - innymi słowy nasza gra). Takiej płyty nie da się skopiować w żadnym PCowym napędzie, ze względu na pierwszy track, który oszukuje nagrywarkę (wykonamy obraz tylko z vobami).
Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: