Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Wymiana HDD
  3. Instalacja - tsop/modchip
  4. -


[XBX] Wymiana dysku twardego

Instalacja - tsop/modchipW przypadku modchipa cała procedura jest bardzo prosta. Wystarczy ściągnąć jakikolwiek Auto-Installer i sformatować dysk. Poniższy opis jest oparty na moim własnym skrypcie do UnleashX - przygotowanym na potrzeby niniejszego tutorialu ale może to być jakikolwiek inny - jest ich tyle ile drzew w lesie, a zasada działania we wszystkich taka sama.


CDRinfo UX-Installer (Xbox) (testowane na UnleashX w wersji 0.39.0528A build584)

UWAGA: nasz auto-installer wgrywa wyłącznie dasha na C:\evoxdash.xbe. Jeśli bios na Twoim chipie bootuje z innej lokalizacji lub tylko z C:\xboxdash.xbe - konsola nie zabootuje dasha tylko wyrzuci error!


1.) Po zabootowaniu konsoli z płyty od razu zostaniemy zapytani o sformatowanie dysku. Należy jednocześnie przytrzymać oba triggery i wcisnąć start. Program zapyta czy jesteśmy tego absolutnie pewni - ponownie wciskamy kombinację L/R + Start.
2.) Zostaniemy zapytani czy chcemy utworzyć partycję "F". Jeśli tak, kolejny raz powtarzamy sekwencję z triggerami, jeśli nie pojawi się monit informujący nas o zakończeniu partycjonowania. Kolejny raz przytrzymujemy spusty i wciskamy start. Konsola zostanie zresetowana.
3.) Po utworzeniu partycji "F", Unleash zapyta czy chcemy też partycję "G". Sytuacja analogiczna do tej powyżej.

4.) Po zresetowaniu, konsola ponownie uruchomi nasz installer z płyty, tym razem przywita nas już mniej Dosowe okienko ;). Wybieramy opcję "Dashboard Instalation", a kiedy znikną wszystkie okienka z procesami, nasz Xbox będzie już gotowy do pracy.


W resztę programów itp. należy się już zaopatrzyć samodzielnie, ściągając je np. z kanału #xbins i najlepiej nagrywając w ten sposób.

  • Programy boootowane są z F:\BIN\APP\
  • Emulatory z F:\BIN\EMU\
  • Gry z F:\Games\
  • Gry homebrew z F:\BIN\HG\
  • Porty gier z PC z F:\BIN\PC\
  • Xbox Media Center z F:\XBMC\
Tak to wygląda u mnie, ale jeśli chcesz mieć inaczej to po prostu zmień ścieżki lub nawet całe menu w pliku Config.xml.

Oczywiście plik wykonywalny każdego programu musi mieć nazwę default.xbe, inaczej nie pojawi się w menu (wszystkie dashe szukają default.xbe - to właśnie po tej nazwie kojarzą program w menu).


- Berion [20.08.07]


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: