Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[XBX] Wymiana dysku twardego

Wymiana HDDSwoją budową, Xbox przypomina zwykłego PC, dlatego też zdjęcie obudowy i odkręcenie kilku śrubek nie powinno sprawić problemów. Mimo to, poniżej przedstawiam krótki opis całej operacji ;)


1.) Przewracamy naszą konsolę do góry nogami i lokalizujemy sześć śrubek. Dwie powinny być pod naklejkami, cztery pod gumowymi zaślepkami (nie trzeba zdejmować ich w całości, wystarczy tylko do połowy podważyć, odgiąć i wprowadzić w otwór śrubokręt).


Na wypadek gdybyś się zdziwił drogi czytelniku, są to śrubki typu TORX (wikipedia - EN/PL). Nie radzę kombinować z innymi końcówkami, ponieważ możemy "wyrobić" jej kształt i śrubka pozostanie tam już raczej na zawsze...

2.) Przewracamy Xboxa do normalnej pozycji i zdejmujemy górną pokrywę.


3.) Swobodny dostęp do dysku twardego, bronią piekielnie mocno wciśnięte taśma pod IDE i wtyczka zasilająca HDD. Ze względu na niewielką przestrzeń pomiędzy plastikiem, a wtyczką od IDE, polecam ciągnąć za samą taśmę. Dość delikatnie, ale zdecydowanie.


Z kablem zasilającym jest podobnie, choć mamy już wystarczająco miejsca na posłużenie się profesjonalnymi, pokomunistycznymi i przerdzewiałymi szczypcami ;)


4.) Odkręcamy dwie śrubki: jedną, która była zakryta przez taśmę, drugą w lewym górnym rogu.

5.) Wyjmujemy cały plastikowy segment, do którego przykręcony jest dysk i odkręcamy kolejne śrubki.


6.) Wyjmujemy dysk, wkładamy nowy, przykręcamy i składamy konsolę. Gotowe? Prawie. Nasz HDD trzeba jeszcze sformatować na FATX i założyć partcje.


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: