Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PSP] Zmiana wyglądu XMB

Skiny w formacie CTFW przypadku skinów w formacie *.ctf trzeba się już trochę nagimnastykować. Należy wgrać najpierw program do ich obsługi, uaktywnić w recovery menu i wrzucić theme w odpowiednie miejsce. Ponadto nie tylko program jest dedykowany poszczególnym wersjom M33 (jak z innymi cfw nie sprawdzałem), ale i same skiny, które nie uruchomią się na innym cfw niż dedykowanym (czarny ekran, wczytanie samej tapety itp. artefakty).

CXMB (PSP) (testowane na wersji 3.2.1)

Zanim przejdziemy do praktycznej części niniejszego opisu, warto wspomnieć że mamy do wyboru dwa rodzaje "instalacji" programu: Lite i Full. Wersja Lite, którą się zajmiemy, pozwala jedynie wczytywać gotowe skiny w formacie *.ctf, wersja Full dodatkowo na wczytywanie "rozgrzebanych" skinów (*.rco i reszta plików - głównie dla entuzjastów, którzy tworzą własne skórki).

Program jest jeszcze dość niedopracowany (lub jest to wina cfw) - pomimo, że CXMB v4.01 jest obsługiwany przez M33 od 3.71 aż po 4.01, to nie udało mi się go zmusić do współpracy na moim 3.71-3 M33. Stąd w opisie wcześniejsza wersja.

1.) Łączymy konsolę z komputerem i kopiujemy plugin (cxmb.prx) do ms0:/cxmb/.


2.) Wrzucamy skiny w formacie *.ctf do folderu ms0:/PSP/THEME/.

3.) Przechodzimy teraz do ms0:/SEPLUGINS/vsh.txt (jeśli nie mamy takiego pliku to go tworzymy) i wpisujemy w nim bezwzględną ścieżkę do pluginu (ms0:/cxmb/cxmb.prx). Jeśli mamy więcej jak jeden pluginów aktywnych w VSH, ścieżkę do cxmb.prx należy podać jako pierwszą.

4.) Wyłączamy konsolę, a następnie włączamy trzymając R1. Naszym oczom pokaże się Recovery Menu. Przechodzimy w nim do plugins i włączamy cxmb.prx ("enabled").
 Wracamy do głównego menu i uruchamiamy XMB ("exit").

5.) Przechodzimy do menu "Theme Sttings" -> "Theme" i wybieramy skin. W tym momencie powinien przywitać nas nowo wgrany skin. Jeśli widzimy czarny ekran to znaczy, że skin nie jest przeznaczony dla naszej wersji cfw. W takim przypadku, należy usunąć skin z karty i wgrać nowy (z poziomu komputera wyjmując kartę z konsoli lub łącząc się przez USB w Recovery Menu).


Ten artykuł komentowano 6 razy. Zobacz komentarze.