Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Swap Magic (CD)
  3. Swap Magic (DVD)


[PS2] Kopiowanie Swap Magic

Swap Magic (CD)Na wstępie od razu wyjaśnię pewną rzecz: Swap Magic nie jest jakoś specjalnie zabezpieczony tzn. nie tak, aby nie wykonać jego kopii, jak większość sądzi...


1.) Tworzenie kopii CD

potrzebny stuff:
  • oryginalna płyta Swap Magic CD (testowane na wersji 3.3)
  • najlepiej nagrywarka CD/DVD
  • Total Commander (jakikolwiek)
  • CDGenPS2 (testowane na wersji 3.0 T-PL v1.2)
a.) Na początek radziłbym wrzucić Swapa do nagrywarki. Ze względu na budowę tego nośnika, nie byłoby niczym dziwnym gdyby zwykły napęd CD/DVD go nie odczytał.

b.) Uruchamiamy program Total Commander lub jakikolwiek inny, zdolny przekopiować zawartość płyty.


c.) Następnie kopiujemy wszystkie pliki pomijając dummy. Znajduje się on w katalogu RESADSMUSIC.STR


To właśnie przez ten plik nie można w żaden sposób zrobić wiernej kopii Swapa (tradycyjnymi metodami nie da się utworzyć obrazu - pojawi się komunikat o błędnych sektorach).

d.) Gdy dokonaliśmy zrzutu zawartości płyty widzimy, że tak naprawdę Swap Magic niewiele zajmuje. Budujemy obraz za pomocą programu CDGenPS2, pamiętając o dodaniu takiej samej wielkości plik dummy, który wcześniej celowo pominęliśmy.

Po uruchomieniu programu, przerzucamy w aktywne okno wszystkie pliki w dowolnej kolejności.


e.) Przechodzimy do folderu RESADS i klikamy na "Edycja" -> "utwórz plik Dummy". Nazywamy go MUSIC.STR i zaznaczamy opcje "Napraw Wielkość". Podajemy wartość tego oryginalnego pliku (u mnie wynosiła 40437760 byte'ów) i klikamy "OK".f.) Możemy sobie jeszcze zmienić nazwę kompilacji lub od razu utworzyć obraz ("Plik" -> "Zapisz Obraz".


g.) Nie pozostaje już nic innego jak gotową kopię wypalić na CD w np. Alcoholu 120%. Aby sprawdzić czy działa najlepiej włożyć inną wersję Swapa niż ten co posiadamy, czyli może być starszy lub nowszy. Ewentualnie możemy zabootować loadera i też się przekonamy.

Miłej zabawy ;]

Uwagi:
Najlepiej zachować sobie kopie obrazu, aby w przyszłości już się nie trudzić z jeszcze jedną kopią zapasową Swap Magica. Dodam, że (z oczywistych względów) A120% nie robi żadnego problemu przy tworzeniu obrazu właśnie z kopii, jak to miało miejsce wcześniej przy oryginale.

Sortowanie plików wg. LBA w przypadku Swapa jest zbędne.


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: