Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Gdzie skopiować PBP-ISO na MSD?


[PSP] Uruchamianie gier i programów z MSD

Gdzie skopiować PBP-ISO na MSD?



Myślę, że starczy już teorii i czas przejść do czegoś co jest o wiele bardziej interesujące. Mianowicie: gdzie skopiować program i grę, tak aby były widoczne w XMB (w menu PSP).


Aplikacje:

Wszystkie programy wrzucamy do folderu GAME w folderze PSP, odpowiednio zmieniając im nazwy. W przeciwnym razie w menu z wyborem programu, będziemy mieć jedną pustą ikonkę adekwatnie do każdego z wgranych homebrew.
  • MS0:/PSP/GAME/%__SCE__NAZWAPROGRAMU/
  • MS0:/PSP/GAME/__SCE__NAZWAPROGRAMU/
Jeśli w PSP mamy wgrany Custom Firmware (SE-x/OE-x/M33-x lub cfw na nich opartych), programy należy umieszczać w odpowiednich katalogach (jeśli zrobimy wg. powyższego wzoru to też nic się nie stanie i program również pojawi się w XMB). Uwaga: aby uruchomić program dla 1.50 na cfw 3.xx wymagany jest kernel addon, adekwatnie do cfw danego autora/grupy (na PSP Slim & Lite NIE ma takiej możliwości)!

Dla programów pod kernel 1.50:
  • MS0:/PSP/GAME150/%__SCE__NAZWAPROGRAMU/
  • MS0:/PSP/GAME150/__SCE__NAZWAPROGRAMU/
Dla programów pod kernel 3.xx:
  • MS0:/PSP/GAME300/NAZWAPROGRAMU/


Obrazy gier z PSXa:

Obrazy gier dla PSXa (oczywiście spakowane do *.pbp) również wrzucamy do folderu GAME w katalogu PSP wraz z plikiem keys.bin. Gry z PSXa można uruchamiać począwszy od fw 3.02, jednakże aby uruchomić swoją własną kopię, wykonaną z nośnika optycznego (czyli gry bez DRM, te których nie kupiliśmy w PS Store), wymagany jest cfw co najmniej w wersji 3.02 OE-B z Pops loaderem (nie wszystkie wersje go posiadają).

Przykład:
  • MS0:/PSP/GAME/TENCHU/EBOOT.PBP
  • MS0:/PSP/GAME/TENCHU/KEYS.BIN


Obrazy gier z PSP:

Obrazy gier należy umieszczać w folderze ISO w root memory sticka (niezależnie od ich formatu). Dla oryginalnych biosów (1.50 i wyższych z HEN-x) obrazy uruchamia się z programu DEVHook (Device Hook) i poniższy sposób NIE zadziała!

Przykład:
  • MS0:/ISO/daxter.iso
Obsługiwane formaty:

Custom Firmware obsługują zarówno nieskompresowane *.iso jak i pozostałe formaty kompresji obrazów: *.cso (CISO/CISO+), *.jso (Uncle Jam's ISO),*.dax (Dark_Alex ZISO).

VSH Menu:

W VSH Menu (na cfw od M33 pod przyciskiem select w XMB - opcja do aktywowania w Recovery Mode) można wybrać sterownik odpowiedzialny za obsługę UMD (UMD ISO Mode). Obecnie najlepsze są Sony NP9660 i M33 (dawniej No UMD - czyli brak konieczności trzymania płyty w napędzie). Zależnie od edycji cfw, VSH Menu może się nieco różnić. Wszystkie wspomniane opcje można ustawić w Recovery Mode (przed włączeniem PSP należy trzymać R, wtedy zamiast XMB przywita nas nieco archaiczne menu, które wyglądem przywodzi na myśl DOSa - to właśnie jest recovery menu).


- Berion [28.12.07]

Ten artykuł komentowano 16 razy. Zobacz komentarze.