Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. S.M.A.R.T
  2. Wyjmowanie i podłączanie dysku do PC


[PS3] Sprawdzanie stanu dysku

Wyjmowanie i podłączanie dysku do PCModele "Fat" (CECHyxx)

1. Zdejmij klapkę osłaniającą slot na dysk twardy (wystarczy lekko podważyć z lewej strony). Następnie odkręć niebieską śrubkę.2. Pociągnij za szynę, która przesuwając się w lewo wypnie slot z dyskiem, który można będzie już wyjąć.Modele Slim (CECH-xxxxy)

1. Odwróć konsolę "do góry nogami" i zlokalizuj niewielką, prostokątną zaślepkę. Należy ją podważyć od strony wcięcia i obrócić ruchem odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, tym samym odsłaniając śrubkę.2. Po odkręceniu śrubki, zaślepkę zakrywającą dysk twardy należy przesunąć nieco w lewo, a dopiero potem próbować wyjąć. Odsłonięty slot z dyskiem wyjmij ciągnąc za uchwyt.
3. Na szczęście dysk twardy jest zwykłym 2,5 calowym dyskiem na SATA bez żadnych kosmicznych złącz. Nie ma też sensu odkręcać od niego obudowy, w której się znajduje, ponieważ w niczym nie przeszkadza przy podłączaniu do komputera.4. Podłącz dysk do płyty głównej. Można też podłączyć do zewnętrznego kontrolera SATA jeśli masz starego grata (podobnie z zasilaniem: są przelotki na MOLEXa). Dysk można również podłączyć przez eSATA.UWAGA:

Po wykryciu przez system operacyjny dysku twardego NIE zgadzaj się na żadne tworzenie tablicy partycji, formatowanie etc! Struktura musi zostać nienaruszona. W przeciwnym razie po powrocie do konsoli spotka Ciebie niemiła niespodzianka w postaci wymuszenia formatowania całego dysku, a co za tym idzie, utraty wszystkich znajdujących się na nim danych. Danych których ze względu na szyfrowanie nie da się potem w żaden sposób odzyskać.Komunikat, którego nie chciałbyś zobaczyć na swojej PS3. ;)


Berion
31-VII-2011


Ten artykuł komentowano 1 raz. Zobacz komentarze.