Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Odbudowa baz danych


[PS3] Odbudowa bazy danych

Odbudowa baz danychJedną z najprzydatniejszych opcji recovery jest odbudowa baz danych, dzięki której konsola naprawi błędne lub puste wpisy w bazie zawierającej elementy wyświetlane w XMB. Szczególnie przydatne jeśli chcesz dodać plik z poziomu managera plików lub FTP, których w inny sposób konsola nie zgodzi się skopiować (save'y z blokadą kopiowania, obrazy wirtualnych kart pamięci itp).


1. Pierwszą czynnością, jaką należy zrobić to uruchomić PS3 w trybie Recovery. W tym celu należy włączyć konsolę i trzymać cały czas przycisk do momentu aż PS3 sama się nie wyłączy. Następnie ponownie włączyć konsolę i trzymać przycisk dopóki nie usłyszysz po sobie dwóch "piknięć". Cały ten szamański rytuał przedstawia film poniżej: ;)2. Konsola poprosi o podłączenie pada kablem i ponowne jego sparowanie wciskając PS Button.


3. Z menu wybierz opcję "Rebuild Database".4. Jeśli konsolę masz podłączoną w inny sposób niż kablem Composite (np. Component lub HDMI), PS3 zapyta o ponowne wybranie ustawień wideo.
5. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie chęci odbudowy baz danych i ostrzeżony o utracie zapisanych prywatnych wiadomości, wiadomości z chatu, playlist i "innych danych" (bez obaw: trofea, save'y, dane aktywacyjne nie są kasowane) i możliwie długim czasie trwania całej operacji (przy kilkudziesięciu save'ach, zestawów trofeów - co przekłada się na kilka tysięcy plików - trwa to około 5min.).6. Ponownie podłącz pada kablem USB i kolejny raz go sparuj.Rozpocznie się proces odbudowy baz danych, po którego zakończeniu PS3 sama się zrestartuje. Wszystkie błędne (co przedstawiane jest jako Corrupted Data) lub puste wpisy zostaną usunięte, a pliki których dotychczas nie było w bazach magicznie dopisane.
Berion
03-VIII-2011


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany. Bądź pierwszy - dodaj swoją opinię.