Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. QA


[PS3] Flaga QA

QAJedną z ciekawszych modyfikacji fw jakie można zrobić to zmiana flagi konsoli z Retail na QA. Bardzo prosta w wykonaniu, a dodaje kilka przydatnych opcji obecnych w konsolach debug. Jedną z dwóch głównych zalet jest dodanie "★ Install Packages" w menu ustawień konsoli, dzięki czemu nawet na OFW możliwa jest instalacja paczek PKG. Drugą godną uwagi opcją jest możliwość instalowania dowolnej wersji fw wprost z dysku twardego konsoli.

Uwaga: Oflagowanie PS3 jako konsoli QA działa na każdym OFW i każdym CFW do 3.55 włącznie. Na nowszych firmware zmianie uległy tokeny, m.in ten odpowiedzialny za flagi, stąd po aktualizacji oprogramowania PS3, na chwilę obecną nie jest możliwe jej "przeniesienie".


1. Uruchom program Rebug Toggle QA. Konsola dwukrotnie zapiszczy, a program sam się wyłączy wracając do XMB. Jeśli tak się nie stanie to znaczy, że nie udało się zmienić flagi i należy spróbować ponownie. Warto nadmienić, że wymagany jest fw ze wsparciem dla peek & poke. Niestety Rebug Toggle QA nie działa na CFW Rebug (zarówno w trybie Rebug jak i zwykłym, z debug XMB jak i ze zwykłym XMB, a przynajmniej nie na wersji 3.55.2-6 i 3.55.2-7).2. Przejdź do menu "Settings" i ustaw się na "Network Settings". Wciśnij naraz przyciski: L1, L2, L3, R1, R2 i strzałkę w dół. Pojawią się wtedy trzy dodatkowe opcje.

Uwaga: "★ Install Packages" obsługuje jedynie podpisane retailowe paczki *.pkg z podpisanymi retailowymi EBOOT|SELF/SPRX. Także może przydać się jedynie do instalacji łatek do gier i zakupionych na PlayStation Store materiałów.
3. Jeśli w "★ Debug Settings" włączysz "Debug Update" to w "System Update" pojawią się dwie dodatkowe opcje: "★ Update via Hard Disk" i "★ Delete Update Data on Hard Disk".PS3 wczytuje je z: "dev_hdd0/updater/numer/*.pup", czyli np. z:
"dev_hdd0/updater/01/cex_ofw_355.pup".

W każdym z ponumerowanych (od 01 do 99) folderów można umieścić tylko jedną paczkę z firmware, ale za to o dowolnej nazwie pliku.
CDRinfo.pl
22-VII-2012


Ten artykuł komentowano 20 razy. Zobacz komentarze.