Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Ściąganie patchy


[PS3] Ściąganie patchy do gier na PS3 z poziomu komputera

Ściąganie patchyPoniżej przedstawiam jeden z wielu programów do wyszukiwania łatek na PSN, dzięki czemu można w prosty i szybki sposób zarchiwizować patche do swoich ulubionych gier wprost na PC. Nie wiadomo jak długo Sony będzie to tolerować i czy w przyszłości nie zablokuje dostępu do patchy z poziomu komputera - warto więc korzystać dopóki można.

Uwaga:

Program pozwala na wyszukiwanie jedynie łatek do gier. Płatna zawartość PlayStation Store jest niedostępna (a więc nie można w ten sposób pobrać np. DLC)!

Wszystkie patche należy bezwzględnie instalować w kolejności od wersji najstarszej do najnowszej (nie zawsze wszystkie patche dostepne są w porządku chronologicznym - przykładem takiej gry jest Little Big Planet). Do większości gier wystarczy instalacja tylko najnowszej wersji patcha - wtedy na liście wyświetlana będzie tylko jedna pozycja.Uruchom program Killahs PS AIO Tool (Win32, testowane na wersji Beta v2).


W polu "Game ID" wpisz numer katalogowy swojej gry (bez spacji, tolerowany jest myślnik pomiędzy literami, a numerami). Znaleźć go można zarówno na pudełku jak i nadrukowany na płycie, w przypadku gier z PSS należy sprawdzić ID na skrzynce emailowej - po kupnie gry Sony wysyła na podany przy rejestracji adres emailowy dane dotyczące transakcji, m.in id gry (np. EP1010-NPEB00253_00-MONKEY2LICENSE00-E001 dla "Małpiej Wyspy 2"). Następnie kliknij w panel "Fetch...".

Aby ściągnąć łatę pasującą do Twojej gry ze sklepu, rodzaj łatki należy ustawić na "Retail Update". Jakiś czas temu Sony zablokowało pozostałe sieci, także wielkiego wyboru i tak nie masz (prawdopodobnie dlatego, że łatki debugowe można zainstalować na cache retailowej gry znosząc ograniczenia NPDRM).


Po przeszukaniu bazy, program wyświetli listę znalezionych patchy. Wystarczy zaznaczyć interesujący plik i kliknąć w panel "Download".Nie pozostaje już nic innego jak nadać nazwę plikowi i zapisać.


Zainstalować łaty do gry można wyłącznie na konsolach Debug, QA i konsolach Retail z wgranym CFW (dowolnym) lub używając dongle'a z odpowiednim payloadem (nie wszystkie pozwalają na instalację retailowych paczek *.pkg)! Jeśli jesteś posiadaczem OFW to niestety musisz się obejść smakiem.

Po za kilkoma wyjątkami (z winy programistów danej gry), kolejność instalacji gry lub jej cache'u, łatek (nie pomylić z kolejnością instalowania poszczególnych wersji patchy) i DLC nie ma znaczenia. Mimo to najlepiej jest trzymać się schematu: najpierw gra, potem DLC, a na końcu łatki.


CDRinfo.pl
30-V-2011


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany. Bądź pierwszy - dodaj swoją opinię.