Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Wstęp
  2. CFW do OFW


Poradnik jak wrócić z CFW do OFW

WstępPrzychodzi taki czas w życiu "Custom Firmware'owicza", kiedy powoli zaczyna mu doskwierać brak usług online - a to save'ów w chmurze, a to kontaktu ze znajomymi z SEN, a to synchronizowania i porównywania z innymi trofeów, a to usługi PlayStation Plus, a to zwyczajnie bezstresowego grania online. I tutaj słowo klucz - bezstresowego - co prawda obecnie na CFW można łączyć się z serwerami Sony, tak jest to obarczone całkiem realnym ryzykiem bana nie tylko na konsolę, ale także i konto. Czy jest sens zakładać co chwilę kolejne konta i szukać niezbanowanego IDPS? Czy nie prościej po prostu pożegnać się z częścią dotychczasowej funkcjonalności i po prostu wgrać oryginalny, czysty fw? Teoretycznie jest to bardzo proste, gdyż wystarczy wgrać OFW na CFW w tej samej wersji (np. OFW 4.46 na CFW 4.46) - w praktyce jednak, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko otrzymania bana, należy podjąć cały szereg czynności.


Uwaga:

Poniższy poradnik NIE gwarantuje, że użytkownik nie zostanie zbanowany, z tego względu że nie da się wyczyścić wszystkich danych znajdujących się na pamięci NAND/NOR gdzie przechowywany jest firmware konsoli. Wgrywając oprogramowanie z paczki *.pup, banki nie są formatowane, a pliki jedynie nadpisywane. Idealną sytuacją byłoby mieć (i potem oczywiście wgrać) obraz flasha wykonany za pomocą modchipa (tzw. flasher) na konsoli która nigdy nie miała instalowanego CFW, ani na której nigdy nie był używany dongle (tzw. Jailbreak).

Jeśli wcześniej łączyłeś się z SEN (nie musiałeś się logować, konsola sama w tle się łączy z centralą) to mimo iż zastosujesz się do rad znalezionych na następnej stronie, ryzyko otrzymania bana niepomiernie wzrasta, ponieważ fakt ten mógł już zostać wcześniej odnotowany (nieznane są kryteria i sposoby wyszukiwania ofiar, nie wiadomo też czy zajmują się tym boty czy ludzie).


Artykuł podzieliłem na kilka sekcji, adekwatnie do pamięci z której chcesz usunąć możliwie jak najwięcej danych, ale czynności wykonuje się po kolei (to bardzo ważne, stąd taka nietypowa numeracja). Zalecam też najpierw wszystko uważnie przeczytać, a dopiero potem działać.Aby ułatwić poruszanie się po poradniku, poniżej przygotowałem kilka wariantów, wraz z przypisanymi doń punktami jakie należy wykonać:


Wariant pierwszy:
Jeśli chcesz mieć możliwość kopiowania danych na HDD na OFW, chcesz mieć możliwość przepisywania save na OFW, chcesz zachować dane na HDD i masz możliwość wgrania 3.55:
  • 1, 2, 3, 3a, 4, 4a-e, 5a-c, 6, 7, 8, 8b

Wariant drugi:
Jeśli chcesz mieć możliwość przepisywania save na OFW, chcesz zachować dane na HDD, ale nie masz możliwości wgrania 3.55:
  • 2, 3, 3b, b1-b9, 4, 4a-e, 7, 8

Wariant trzeci:
Jeśli nie potrzebujesz dostępu do HDD na OFW, nie chcesz mieć możliwości przepisywania save'ów na OFW i nie potrzebujesz zawartości HDD:
  • 4, 4a-e, 5a-c, 6, 7, 8, 8a

Wariant czwarty:
Jeśli nie potrzebujesz dostępu do HDD na OFW, nie chcesz mieć możliwości przepisywania save'ów na OFW, nie potrzebujesz zawartości HDD i nie zależy Ci na tym czy konsolę i konto zbanują:
  • 7, 8, 8a

Ten artykuł komentowano 15 razy. Zobacz komentarze.