Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Instalacja PKG


[PS3] Instalacja programów z paczek PKG

Instalacja PKGAby ułatwić sobie dystrybucję i instalację oprogramowania, Sony zdecydowało się w PS3 na implementację oskryptowanych archiwów, w postaci paczek *.pkg. Dzięki exploitom USB huba (m.in Jailbreak-owi) i Custom Firmware (czyli modyfikowanych wersji oryginalnego firmware), magiczna opcja rodem z debugowych wersji PS3 została oddana użytkownikom retailowych konsol.

Wszystkie instalowane programy wgrywane są do "dev_hdd0/game/". Wszystkie można potem usunąć - koniecznie z poziomu XMB (czyli menu konsoli), a nie przez manager plików. W przeciwnym razie w menu nadal będzie widnieć wpis do instalowanego programu, którego w rzeczywistości już nie będzie na dysku.1.) Przygotuj sobie program w postaci PKG i wrzuć go do dev_usb (czyli na np. pendrive, sformatowanego na FAT32, do katalogu głównego). PS3 nie szuka paczek rekurencyjnie, więc nie można ich wrzucać do żadnych folderów.

2.) Wybierz na zakładce "Games" ("Gra") opcję "Install Package Files" (brak polskiego tłumaczenia). Jeśli jej nie ma, to znaczy że nie masz zainstalowanego CFW lub nie używasz żadnego exploita usb hub-a.


3.) Pojawi się lista z programami, które znaleziono na pendrive'ie (nazwa pobierana jest z nazwy pliku, a nie SFO z paczki).4.) Zatwierdzamy wybór "iksem" po czym rozpocznie się proces instalacji.

Jeśli XMB zamiast zainstalować, wyświetli na ekranie error, oznacza to że paczka nie jest przeznaczona na wersję CFW/payloadu, który posiadasz. Są trzy rodzaje paczek: debugowe i dwie retailowe (podpisane i niepodpisane). Różne CFW i różne payloady pozwalają na uruchomienie różnych paczek.5.) Po pomyślnej instalacji program pojawi się na liście w zakładce "Games" ("Gra").
01-II-2011

Ten artykuł komentowano 11 razy. Zobacz komentarze.