Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Czas pracy konsoli


[PS3] Sprawdzanie czasu pracy konsoli

Czas pracy konsoliZastanawiałeś się kiedyś ile czasu spędzasz przed konsolą? A może Twoją PS3 dopadł już YLOD i jesteś ciekaw po jakim dokładnie czasie? Lub może po prostu jesteś rodzicem, który chciałby sprawdzić czy Twoje dziecko przestrzega wyznaczonej ilości godzin jaką może dziennie poświęcać na granie? ;) Można to wszystko sprawdzić - sprawdzając S.M.A.R.T.

Tytuł artykułu jest więc nieco mylący - właściwie nie czas pracy konsoli, a jego wewnętrznego dysku twardego co przekłada się również na ilość godzin, które przepracowała PS3 (zakładając oczywiście, że dysk nie był w międzyczasie wymieniany - jeśli był i masz oba, wyniki należy zsumować). Jak wyjąć HDD z konsoli, jak podłączyć do komputera i czego niewolno z nim robić znajdziesz w artykule poświęconym odczytywaniu wyników S.M.A.R.T dysku pochodzącego z PS3.


Aby sprawdzić ilość godzin podczas których namiętnie grałeś, uruchom program CrystalDiskInfo i przyjrzyj się parametrom 09 i 0C. Dla osób które mają kłopoty z przeliczaniem wartości heksadecymalnych, dane te zostały również przedstawione w ogólnych informacjach o dysku twardym już w postaci dziesiętnej.

Na poniższym zrzucie ekranu moja konsola dzielnie walczy już blisko 3367 godzin, była włączana 1644 razy, co daje średnio około po 2 godziny "na posiedzenie". ;)
Berion
04-VIII-2011


Ten artykuł komentowano 2 razy. Zobacz komentarze.