Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Instalacja Custom Firmware 3.55-GeoHot

WstępDawno, dawno temu... kiedy Sony zdecydowało się wyłączyć Other OS na modelach Slim, a wraz z fw w wersji 3.21 również i na tzw. fat-ach, GeoHot pokazał światu kilka screenów z aktualizacji swojej PS3. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że numerek wersji jak i treść licencji była edytowana, a sam autor zarzekał się że przywróci opcję Other OS, którą Sony bezprawnie nam wszystkim zabrało. Oczywiście korporacja podała do publicznej wiadomości, że wyłączyło Other OS ze względów bezpieczeństwa (uniemożliwiając wykorzystywanie glitcha LV1) i - a jakże - dla dobra konsumentów, którym przecież w konsoli Linux do szczęścia niepotrzebny. Jedna z plotek głosi, zupełnym przecież przypadkiem, że to IBM naciskał na Sony, aby te uniemożliwiło robienie ze swoich konsol tanich serwerów. Nie trzeba było długo czekać, aż fala jadu zaleje internet oskarżeniami GeoHot-a o tę fatalną decyzję Sony. George się obraził i schował zabawki do szuflady na blisko rok, aż do 3C27 na którym to Team fail0verflow opublikował rezultaty swoich badań nad zabezpieczeniami konsoli.

Jak było naprawdę trudno powiedzieć, prawda jak zwykle leży pewnie gdzieś po środku. Czy GH dobrał się do kluczy za pomocą narzędzi opublikowanych przez  Team FO czy może wypuścił swój CFW i swoje narzędzia aby cała "sława" przypadkiem nieprzypadła chłopakom z fail0verflow to też ciężko stwierdzić. GeoHot lubi kiedy jest o nim głośno, lubi być w świetle reflektorów, z chwilą kiedy to piszę, i pod lupą - Sony, które pozwało go do sądu - rzec można, że jest teraz w swoim żywiole. ;)


Do rzeczy:

Poniższy tutorial prowadzi za rękę, krok po kroku jak wgrać CFW od GeoHot-a na swoją konsolę. Dlaczego akurat ten cfw, a nie inny? Ponieważ jest najstabilniejszy i NIE umożliwia uruchamiania kopii gier przez Backup Managery, a jedynie podpisane programy homebrew. Ze wszystkich dostępnych na scenie jest najbardziej legalny