Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Zmiana avatarów


[PS3] Zmiana avatara profilu

Zmiana avatarówDomyślne avatary konta użytkownika, które można znaleźć w każdym fw jak i te które można znaleźć (lub kupić...) na PlayStation Store nie należą do zbyt urodziwych. W niniejszym tutorialu przedstawię w jaki sposób zmienić avatary konta użytkownika konsoli i konta użytkownika PlayStation Network.


Zmiana avatara użytkownika konsoli:

Są dwie metody oficjalna, która zadziała na każdym OFW/CFW i ta mniej, szybsza ale wymagany CFW lub dongle.


Metoda oficjalna polega na przekopaniu się przez tonę menu zaczynając od skopiowania obrazka na dysk konsoli (dlaczego nie można tego zrobić od razu w menu wybierania avatara?). Jego wielkość jak i format jest bez znaczenia (oczywiście musi to być jeden z obsługiwanych formatów), ponieważ PS3 i tak przeskaluje go do 162x162 i skonwertuje do *.png (przy okazji niepotrzebnie zwiększając alpha dla każdego piksela).

Przejdź do zakładki "Zdjęcia" i wciśnij trójkąt. Z menu, które się wysunęło wybierz "Wyświetl wszystko".


Wybierz plik, który chcesz użyć jako avatara, wciśnij trójkąt i skopiuj obrazek na dysk konsoli.Przejdź teraz do menu z kontami użytkowników i wybierz konto, któremu chcesz zmienić avatar (trzeba być aktualnie zalogowanym na dane konto - jeśli nie jesteś, przeloguj się). Wciśnij na nim trójkąt i wybierz opcję "Informacje".


Wybierz pole z ikonką konta i wciśnij X na joypadzie.


Wciśnij prawy przycisk kierunkowy przechodząc na panel "Wybierz z opcji [Zdjęcia]" i wciśnij X.


Wybierz interesujący Ciebie obrazek. Kwadratem przełączasz się pomiędzy różne typy sortowania i grupowania plików.


Po wybraniu obrazka, wróć do głównego menu. Gotowe.
Druga metoda, mniej oficjalna to przygotowanie sobie stosownego pliku w formacie *.png (24bit lub 32bit) o rozdzielczości 162x162, nazwanie go userthumbnail.png i wrzucenie go za pomocą dowolnego managera plików do "dev_hdd0/home/numer-użytkownika/etc/".Odbuduj bazy danych konsoli i voila. Gdyby PS3 nie wpisywała wszystkiego do baz, metoda ta byłaby znacznie prostsza i szybsza - przede wszystkim nieinwazyjna.Zmiana avatara konta na PSN:

Tak samo jak wyżej, z tym że plik należy nazwać identycznie jak login i wrzucić do "dev_hdd0/home/numer-użytkownika/friendim/avatar/". W tym folderze PS3 cache'uje avatary użytkowników PSN, także nie tylko Twoje ale i przyjaciół z listy (nazwy plików również adekwatne do loginów przyjaciół). Zmienione avatary przyjaciół widzisz tylko Ty, ale Twój widzą już wszyscy co czyni Ciebie idealnym kandydatem do bana. ;)

Z chwilą kiedy to piszę, użytkownicy CFW nie mają już dostępu do PSN i mieć go raczej już nie będą - także można to potraktować jako ciekawostkę przyrodniczą (chyba, że masz zamiar przejść na OFW - pamiętaj, że systemowa kopia przechowuje te pliki ^^).
CDRinfo.pl
06-VIII-2011


Ten artykuł komentowano 7 razy. Zobacz komentarze.