Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Aktualizacja fw z HDD


[PS3] Aktualizacja systemu z dysku twardego

Aktualizacja fw z HDDJak zapewne każdy użytkownik konsoli wie, firmware PS3 można wgrać albo z poziomu XMB - z urządzenia na USB, ściągając je przez internet albo z poziomu trybu Recovery - ale też z USB. Konsole ze zmienioną flagą z CEX na QA (jak również konsole z fw debug), dostają do dyspozycji trzeci nośnik, mianowicie, wewnętrzny dysk twardy. Wady takiego rozwiązania w zasadzie nie istnieją. Co prawda opcja pozwalająca na aktualizację przez sieć staje się nieaktywna, ale i tak przecież nikt posiadając CFW nie będzie wgrywać na niego OFW, a z oczywistych względów tylko taki można znaleźć na serwerach Sony.


1. Pierwszą czynność jaką należy wykonać to zmienić flagę konsoli z CEX na QA. Jeśli w konsoli masz wgrany fw DEX (debug), krok ten możesz pominąć, ponieważ ten rodzaj fw posiada od razu domyślnie włączony Debug Update.

2. Należy teraz wejść do Debug Settings, odszukać i włączyć opcję Debug Update (przestawić na "On").
Od teraz w menu System Update dochodzą dwie opcje:
"★ Update via Hard Disk" i "★ Delete Update Data on Hard Disk" (w fw nowszych niż 3.55, określenie "Hard Disk" zastąpiło "System Storage").Pierwsza pozwala wgrać wybrany fw z dysku twardego, druga go stamtąd usunąć. Opcje te jednak będą nieaktywne dopóki nie wgra się w odpowiednie miejsce na HDD co najmniej jednej paczki PUP z firmware. W tym celu należy uruchomić manager plików, zalecam ten wbudowany w program multiMAN, który należy znaleźć w internecie i zainstalować na konsoli.

3. Wrzuć sobie paczkę z fw na pendrive i podłącz do konsoli. Uruchom mM, przejdź do zakładki "multiMAN" i wejdź w "File Manager / mmOS". Z "pulpitu" wybierz "PS3 Root".
W nowo otwartym oknie, przejdź do "dev_hdd0/" i wciśnij kółko. Z menu kontekstowego wybierz opcję "Create New Folder" i nazwij go "updater" (wielkość liter ma znaczenie). Następnie wejdź w niego i w taki sam sposób zrób kolejny folder, tym razem nazwij go "01". Przejdź do tego folderu.Teraz otwórz kolejne okno, tym razem z "dev_usb006/" na którym masz plik z fw. Najedź na niego, zaznacz iksem i wciśnij kółko aby otworzyć menu kontekstowe. Wybierz opcję "Copy". Przejdź teraz na stare okno z otwartym "dev_hdd0/updater/01/" i wklej tam ten plik (opcja "Paste"). Nazwa fw jest dowolna, może zawierać nawet spacje.
Ogólny schemat jest taki: "dev_hdd0/updater/<numer od 01 do 99>/<dowolna nazwa>.pup", a więc np. "dev_hdd0/updater/01/kasia.pup", kolejny w "dev_hdd0/updater/02/krysia.pup" itd.

4. Od tej chwili dodatkowe opcje System Update będą podświetlone i będziesz mógł wybrać fw, który wgrałeś na dysk twardy konsoli.


Uwaga: Pamiętaj aby NIGDY podczas aktualizacji nie trzymać płyty z grą na PS3 w napędzie! Update Manager na konsolach QA, działa trochę inaczej i najwyższy priorytet ma właśnie napęd konsoli. Innymi słowy: jeśli zapomnisz wyjąć z konsoli gry to wgra fw nie ten który wybrałeś z HDD, tylko ten znajdujący się na płycie z grą.CDRinfo.pl
2013-VIII-25


Ten artykuł komentowano 2 razy. Zobacz komentarze.