Konsole

Strona g��wna

 

Spis treściSposoby uruchamiania kopii i programów homebrew

PSPSony PlayStation Portable
Pierwszy handheld (konsola przenośna) Sony.

 • Modchip
  Jak dotąd istnieją tylko dwa modchipy (PSP-Devolution i Undiluted Platinium - oba dla modeli PSP-100x, wersje Slim póki co nie są wspierane). Niestety ze względu na cenę i dość skomplikowany montaż nigdy z żadnym z nich nie miałem do czynienia. Mimo iż jestem zwolennikiem modowania konsol to w przypadku PSP uważam, że nie ma takiej potrzeby. Koszt chipa i ewentualnego montażu grubo przekracza zlecenie komuś downgrade'u (tu mam na myśli głównie Pandora's Battery), a jeśli masz mobo i bios, do którego został już napisany downgrader to tym bardziej. • Firmware 1.00 i 1.50
  Jedyne dwa, oryginalne biosy, na których bez problemu można uruchamiać programy homebrew (a więc i kopie z MSD np. za pomocą DevHooka) to firmware w wersji 1.00 i 1.50. Sony szybko załatało dziurę i na kolejnych niestety nie da się już uruchamiać niepodpisanego kodu. Co jeśli ktoś ma fabrycznie wgraną nowszą wersję niż 1.00/1.50? Do kolejnych wersji fw powstawały (i nadal powstają) downgradery, dzięki którym można "zejść" do upragnionego 1.50. Jeśli dana gra wymaga wyższego fw należy go zaemulować za pomocą programu DevHook (Device Hook). Ze względu na Custom Firmware metoda ta stanowi już przeszłość i mam nadzieję nigdy nie będziemy musieli do niej wracać.

 • Custom Firmware
  Znany na scenie Dark_Alex, jako pierwszy opracował tzw. Custom Firmware. Czym jest CFW? Jest to nic innego jak hack oryginalnego fw, dzięki któremu nie trzeba emulować innych fw, ani korzystać z dodatkowych programów do uruchamiania gier z MSD. Ponadto zyskujemy dodatkowe opcje takie jak np. możliwość zmiany taktowania procesora, recovery menu itp.

  Aby wgrać jakikolwiek CFW musimy to zrobić z wersji 1.50! Jeśli mamy wyższy, oryginalny fw koniecznie trzeba downgrade'ować. Nasz tutorial opisuje downgrade tylko dla fw 2.00-2.71 i tylko na płytach głównych innych niż TA-082/086. Oczywiście dziś istnieją już downgradery dla każdej z mobo jak i fw do wersji 3.50 (niektóre wymagają gier Lumines lub GTA Liberty City Stories). Istnieje również bardziej radykalny sposób, który póki co jest w 100% skuteczny i bezpieczny dla flasha, niestety wymaga dostępu do PSP, na którym można uruchamiać homebrew i oryginalnej baterii - mowa oczywiście o Pandora's Battery.

  Jaki CFW jest najlepszy? Najpopularniejszy, wciąż rozwijany i "najbogatszy w funkcje" to obecnie CFW od M33/Dark_Alex.

  Custom Firmware od grupy M33 i Dark_Alexa:

  • Proof of Concept
   1.50

  • SE-x (Special Edition)
   2.71

  • OE-x (Open Edition)
   3.02, 3.03, 3.10, 3.30, 3.40

  • M33-x
   3.51, 3.52, 3.60, 3.71


  Pozostałe CFW:

  • Custom Firmware od Eiffel56
   1.53 (1.50)

  • Custom Firmware IE-x (Increasing Edition) od Becus25
   1.62, 3.02, 3.40

  • Custom Firmware LE (Leaked Edition) od grupy Wildcard
   3.40


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: