Konsole

Strona g��wna

 

Spis treściSposoby uruchamiania kopii i programów homebrew

PS3Sony PlayStation 3
Po szczegółowe informacje na temat konsoli odsyłam do naszego FAQ.

 • OtherOS
  Czyli uruchomienie dowolnej aplikacji napisanej pod Cella (procesor PS3) z poziomu otherOS. W tej roli świetnie sprawdzają się różnego rodzaju dystrybucje Linuksowe, które pełnią rolę (zresztą całkiem słusznie) systemu operacyjnego konsoli. Co ciekawe, możemy to zrobić całkowicie legalnie i nie tracić przez to gwarancji! Nie ma jednak róży bez kolców - na otherOS nie ma mowy o wykorzystaniu "sprzętowej grafiki", a to ze względu na brak dostępu do RSXa (upraszczając: karta graficzna PS3). Tym samym należy zapomnieć o emulacji czy uruchamianiu kopii na np. Linuksie. Dopóki nie powstanie jakiś sensowny exploit biosu (kto wie, może w przyszłości powstaną custom firmware?) będziemy musieli obejść się smakiem lub zadowolić wyłącznie homebrew. Jakby na to nie patrzeć to i tak należy pochwalić Sony za ten krok - to chyba pierwsza w historii konsola, która wspiera twórców-amatorów w tworzeniu aplikacji! PS3 nowym modelem Amigi? Coś w tym jest. ;)

  Poniżej linki do tutoriali z instalacją danej dystrybucji (Yellow Dog jest oficjalną i najprostszą):


 • Loadery wszelakie
  Nie, nie... wbrew temu nagłówkowi, na chwilę obecną z poziomu XMB (Cross Media Bar - można by rzecz: z biosu PS3) NIE jest możliwe uruchomienie jakiejkolwiek kopii gry, ani nawet programu. Wszystkie magiczne loadery (jak np. Ferrox ISO Loader) to nic innego jak zwykłe oszustwa! Konsola nie została złamana i pewnie jeszcze długo nie zostanie. Nie daj się nabrać na żadne magiczne programy. Zapewniam, że kiedy to nastąpi wszystkie serwisy na całym świecie będą o tym trąbić. ;)

 • Boot CD
  Zaskoczony? Tak, to jest możliwe, ale dotyczy to tylko programów i kopii gier na PS2 (w tym przypadku wiąże się z rozebraniem konsoli - trzeba zablokować czujniki). Zapewne już się domyśliłeś o jaki program chodzi - tak, to Swap Magic. Co oczywiste wszystkie ograniczenia z nim związane na PS2 mają się tak samo i na PS3. Niestety zaledwie garstka programów homebrew poprawnie pracuje (na szczęście unofficial Launch ELF tak).

  A teraz łyżka dziegciu: na modelach PS3, które nie emulują PS2 (czy to sprzętowo czy też sprzętowo-programowo), z oczywistych względów nie uruchomimy kopii, homebrew dla PS2, ani tym bardziej oryginalnych gier! Możliwe, że kiedyś powstanie czysto software'owy emulator PS2, także należy uzbroić się w cierpliwość lub kupić konsolę w USA (modele NTSC posiadają EE+GS). ;)


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: